fbpx

Jõulujazzi kontsert nr 13

Talve tulek seostub valge lumega, aga ka hingevalgusega, mis aitab pimedust võita. Head mõtted ja head teod, kaunis muusika ja lapsed toovad rõõmu jõuluaega.

Oma laululapsed on Eesti Raadiol olnud juba alates 1945. aastast. Nad on kõigile eesti lastele tuttavaks teinud palju uusi eesti heliloojate laule. Tänavu suvel saavutasid Raadio Laste Laulustuudio väiksed lauljad rahvusvahelisel koorifestivalil Krakowis teise koha nii lastekooride kategoorias kui ka pop-jazzmuusikakategoorias, olles seejuures konkursi noorim koor.

Laste oskusi on aidanud koos dirigentide Kadri Hundi ja Kaie Tanneriga lihvida ka hääleseadja Anu Aimla ja liikumisõpetaja Svea Sööt. Aastate jooksul on laululapsed tuntuks laulnud Rein Rannapi, Märt Hundi, Rene Eespere, Olav Ehala, Piret Ripsi, Tõnis Kõrvitsa jt. eesti heliloojate kauneid lastelaule ja salvestanud neid ka heliplaatidele. Lastega koos on laulnud tuntud solistid Hedvig Hanson, Helin-Mari Arder, Marko Matvere, Birgit Õigemeel, Ivo Linna jt.

Seekord on lastel külas Tõnis Mägi oma laste Liidia ja Mirtiga. Mõnes loos lähevad lapsed Tõnis Mägi laulude maailma, mõnes laulus tuleb Tõnis Mägi laste maailma – nii need maailmad põimuvad ja valgustavad üksteist. Kavas on nii Tõnis Mägi uusi lugusid kui ka tuntud laule ja teistegi eesti heliloojate talvelaule. Neid saadab Siim Aimla ansambel.

Lastekontsert Jõulujazzi programmis on üks Jõulujazzi kõige pikem ja armsam traditsioon.

Siim Aimla ansambli koosseis:
Siim Aimla – saksofon ja flööt
Joel Remmel – klaver
Robert Jürjendal – kitarr
Hele-Riin Uib – vibrafon
Mihkel Mälgand – bass