fbpx

Vanameister ja tema bluus – vana arm, mis ei roosteta! Sõbrad bluusimehed liidavad oma kõla Otsakooli bigbändi noorusliku särtsuga.

Tõnis Mägi rõõmustab seekord kuulajaid bluusiliku kavaga, mis sai tuleristsed mullusel Augustibluusi festivalil Haapsalus. Tõnis on ikka tema ise ja loodki nagu “Pühendus”, “Doktor, aita!” jt. on paljudele tuttavad. Laval on koos Tõnisega vanad sõbrad, kes on kodus nii bluusis kui rhytm & bluusis, noored Otsakooli bigbandi muusikud toetavad neid puhkpillide kõlaga, seaded suure koosseisu tarvis tegi Siim Aimla.

Tegelikult ei ole Tõnis Mägi loomingu bluusilik külg kriitikute tähelepanu eriti köitnud. Aga see on ta loomingus ilma mingi kahtluseta olemas, sügavamalt ja võimsamalt kui oskaks arvatagi. Bluus ei ole vaid bluusiharmoonia, kitarr ja suupill, vaid esmajoones südamevalu, maailmavalu, põhilise väärtustamine ja sisust tulenev pingestatud esitluslaad. Bluus on küll väga isiklik, aga samas ka kõikehaarav, oma väe on ta andnud nii jazzile kui rhythm & bluesile ja otsiti ka rockile ja popmuusikale.

Tõnis Mägi tunneb end kodus mitmes muusikavaldkonnas. Talle on olulisim, et muusika oleks ehe ja aus. Rock, blues, r&b, soul, disko, funk, folk, šansoon, isamaalised laulud… Te teate seda loetelu ja võite ise soovi korral jätkata.

Tõnis Mägi muusikas väljendub ta isiklik maailmanägemus, tunnetus talle olulisest. Ta on produktiivne looja – uusi lugusid, plaate ja kontserte aina tuleb ja tuleb. Ainuüksi sellel kümnendil on talt ilmunud kümmekond heliplaati. Kontserte annab ta uskumatult erinevates kombinatsioonides – sooloesinemistest ja duodest kas abikaasa Kärti või sõbra Chalice’ga Hortus Musicuse, Piirivalve ja Politseiorkestri bigbändini välja.

Temas on vägi, mis raputab mitmesajatuhandelist laulurahvast laululupidudel ja jõuab ka vaikse intiimse sõnumina pärale. Tõnis on muusik, kes ei karda uuele kätt sirutada, kuid ta olemus ja tundemaailm jäävad ikka samaks. Ka bluusi lauldes!

Koosseis:
Tõnis Mägi – laul
Raul Ukareda – soolokitarr 
Mati Vaarmann – klahvpillid
Raul Vaigla – basskitarr
Andrus Lillepea – löökpillid
Otsakooli Bigbändi puhkpillid Siim Aimla juhatusel.