fbpx

Kirkad stoorid komponeeritud raamistikul, ämbientlikud improvisatsioonid kitarri ja trompetiga ning kaks klavessiini – niisugune on UMA seekordne üllatus kuulajale. Või kui täpsemalt öelda, siis on see Robert Jürjendali uue teose “Meele olud” maailmaesiettekanne.

Robert Jürjendali uudisteos “Meele olud” on kirjutatud kahele klavessiinile, kitarrile, trompetile ja live-elektroonikale ning sai oma lõpliku kuju 2012. aasta alguses. Teose saamisloo taga on klavessinist Ene Nael, kelle tellimusel valmis mõned aastad tagasi Robert Jürjendali kahele klavessiinile kirjutatud pala “Lilled, kampsunid, informatsioon”. 

“Meele oludes” esineb teise klavessinistina Imbi Tarum. Teos koosneb erinevatest kujundlikest ja kirkatest lugudest, mida seovad elektroakustilised improvisatsioonid. “Meele olusid“ iseloomustab tavatu koosseisu eriline kõla, meloodilisus ja muusikaliste kihtide polüfoonilisus. Kontserdil kõlavad lisaks uudisteosele ka kahe klavessiini improvisatsioonid ning UMA kahe viimase CD (“Hymn To Undiscovered Land” ja “Eesti metsa lugu”) palad.

Robert Jürjendali ja Aleksei Saksa 2007. aastal sündinud duo kutsub endale tihti ka põnevaid külalisi. Väga edukad on olnud kontserdid inglise muusikute Peter Chilversi ja Tim Bownessiga, šveitsi trummari Andy Pupato, rootsi lauljatari Lisa Nordströmi jt-ga.

Duo piireületav muusika on saanud sooja vastuvõtu osaliseks Eestis, Venemaal, Inglismaal, Kreekas ja mitmel pool mujal. Peatselt on neilt oodata uut heliplaati.

Koosseis:
Robert Jürjendal – kitarr ja live-elektroonika
Aleksei Saks –  trompet, flüügelhorn ja live-elektroonika
Imbi Tarum – klavessiin
Ene Nael – klavessiin