fbpx

Jõulujazzi kontsert nr 1

Youn Sun Nah, kuulsaim Lõuna-Korea lauljatar, on aasta muusiku esikoha võitnud ka Prantsusmaal, Saksamaal ja Hollandis. Pärast 2009 ilmunud kuuendat heliplaati “Voyage” kuulub ta kahtlemata maailma jazzvokalistide eliiti. Prantsuse päevaleht Le Monde võrdleb lauljatari ebamaiselt kaunist esitust UFO-ga, mis puudutab jazzi universumit oma võrratu hääle ja kirglikkusega mitmekordistades seeläbi muusika ilu.

Ka lauljatari 2010 aastal ilmunud albumit „Same Girl“ saatis suur edu. Lühikese ajaga müüdi Prantsusmaal üle 50 000 heliplaadi. Prantsuse meediakompanii Telerama märkis plaadi erilisuse kõrgeima hindega ja muusikakriitik Michel Contat lisas, et lauljanna esitus on veetlev, hõrk ning pidevalt varjundeid muutev ning et korealanna sensuaalne taevalik hääl aitab alati jõuda loo tuumani.

Youn Sun Nah laulab prantsuse, inglise, portugali ja korea keeles. Tema repertuaari kuuluvad jazziklassika ja maailmamuusika kõrval ka šansoonid ja lummavalt virtuoossete improvisatsioonidega omalooming.

Ulf Wakenius on Euroopa jazzmuusikas lugupeetud ja kõrgelt tunnustatud kitarrist. Kümmekond aastat osales ta legendaarse kanada pianisti Oscar Petersoni gruppides. Nagu Peterson ühes oma intervjuus lausus, teenis Wakenius tema silmis suure lugupidamise sellega, et oma soleeriva mänguga kippus ta liidriga muusikas vägikaigas vedama. See lisas muusikasse särtsu ja pinget.
Rea plaate tegi Wakenius ka koos Niels-Henning Ørsted Pederseniga andes koos taani bassistiga tõuke esimese Jõulujazzi festivali korraldamiseks aastal 1996. Tema kuulsate koostööpartnerite seas on olnud: Jack DeJohnette, Bill Evans, Bob, Randy Brecker, Niels Lan Doky, Chris Minh Doky, Lars Danielsson, Pat Metheny jpt.

Wakenius ja Nah kohtusid ühel festivalil Taanis ning otsustasid teha mõned ühised kontserdid Koreas. Koostöö klappis hästi ning 2009 ilmus nende ühine plaat “Voyage” saksa plaadifirma ACT märgi all. Seekord esinetakse Jõulujazzil kvartetikoosseisuga.

Koosseis: 
Youn Sun Nah – laul
Ulf Wakenius – kitarr
Vincent Peirani – akordion
Simon Tailleu – kontrabass