fbpx

Times of India

Põhjala jazzi ja araabia maqami hingemattev kohtumine. Anders Hagberg ja Ahmad Al-Khatib on mõlemad Göteborgi Muusika- ja Draamaakadeemia õppejõud. Koos Youssef Hbeischi (löökriistad) ja Johannes Lundbergiga (bass) on nad käinud Rootsi-turneel ning salvestanud materjali värske heliplaadi tarvis. 2011. aasta novembris külastasid Anders ja Ahmad Indiat, kus andsid ka kontserte koos mitmete tähelepanuväärsete india muusikutega nagu nt tabla-mängija Fazal Qureshi.

Rootsi silmapaistvat muusikut Anders Hagbergi võib julgelt nimetada maailmakodanikuks nii tema rohkearvuliste kontserdireiside kui ka selle tõttu, et ta valdab nii rootsi, jaapani, india, araabia kui ka mitmete teiste maade muusikalist sõnavara. Flötisti-sopransaksofonisti imekaunist tooni ja filigraanset mängu on Eesti publik saanud nautida nii Rootsi mainekas folk-jazzi kollektiivis Mynta, mis ühendab india ja rootsi muusikuid ning Winduos, kust ta musitseerib koos jaapani bassisti Yasuhito Moriga – nende Niguliste kontserdist on ilmunud ka heliplaat. Veel teatakse muusikut Taani jazzi esinduskollektiivist New Jungle Orchestra ja Fääri saarte ansamblist Yggdrasil, millega ta on rännanud mitmel kontinendil. Hagberg mängib aeg-ajalt ka Villu Veskiga, kellega tal on samuti koostööprojekte olnud ning annab kontserte koos Marylin Mazuri, Anders Jormini, John Tchicai jt-ga. Koos India muusikutega on ta tuuritanud Indias ja Hiinas. Tema oma kollektiivi Earthsongs albumid on kandideerinud Rootsi Grammyle. Hagberg on koostööd teinud paljude Rootsi artistidega, seda ka televisioonilindistuste, filmimuusika ja kaasaegse tantsu vallas. Lisaks on ta õppejõud Göteborgi konservatooriumis.

Ahmad Al-Khatib on Palestiinast pärit udimängija. Ta on hinnatud muusik, kes on tuuritanud ja salvestanud kõikjal Euroopas ja Lähis-Idas. Al-Khatib elab Rootsis, kus on ka Göteborgi Muusika- ja Draamaakadeemia õppejõud.

Pariisis resideeruv Palestiina löökpillimängija Yousef Hbeisch kuulub ka Trio Joubrani ridadesse ning on kontserte andnud kõikjal maailmas.

Hinnatud muusik- bassist ja helikunstnik Johannes Lundberg on mänginud Billy Cobhamiga, salvestanud mitmeid ECM-i plaate ning andnud mitmeid albumeid välja ka oma nime alt.

Koosseis:
Anders Hagberg – flöödid, sopransaksofon
Ahmad Al-Khatib – ud
Yousef Hbeisch –löökpillid
Johannes Lundberg – kontrabass, vokaal

 

Täname: Rootsi Suursaatkond