fbpx

feat. Kersti Ala-Murr

Astor Piazzolla – Adiós Nonino

Argentiina helilooja Astor Piazzolla Tango Nuevo leegitsevad helid liigutavad miljoneid inimesi igas maailmanurgas. Laiem üldsus tunneb Piazzollat eelkõige tema instrumentaalpalade nagu „Libertango“, „Oblivion“ jt. kaudu, mida võib maailmalavadel kuulda lugematutes variantides, kuid olles olnud mõnda aega abielus lauljatar Amelita Baltariga, kirjutas Piazolla armastatule ka hulgaliselt laule, mille lummavad helid ei jää millegagi alla tema instrumenaalhittidele. Lauljatar Kersti Ala-Murri ja Jaak Lutsoja kvinteti koostöös sündisid suurepärane kontserdikava ja heliplaat „Adios Nonino“, mis oma tundesügavuse ja kirglikkusega tungib otse kuulaja südamesse.

Astor Piazzolla (1921 – 1992) muusika on vürtsikas segu argentiina tangost, jazzist ja klassikast. Helilooja ristis enda tangonovaatorluse Tango Nuevo’ks. Eesti tippmuusikutest koosnev kvintett mängib Piazzolla muusikat põnevates seadetes ja erilises intrumentidekoosluses, kus on ruumi ka improvisatsioonidel. Kontrastiks jazzihelidele kõlab sopranipartii Norras klassikalise koolituse saanud lauljatari Kersti Ala-Murri esituses, kes tunneb end tangomaailmas igati koduselt.

Kvinteti ja lauljatari koostöös sündnud CD „Adiós Nonino“ nimiloo kirjutas Piazzolla reekviemiks oma isale kohe pärast tema surma. Piazzolla ise pidas seda oma kõige paremaks looks üldse. Helilooja laulud räägivad talle lähedaste inimeste ja lihtsate argentiinlaste tunnetest kujundades värvika pildi sellest suurest ja uhkest tangorahvast.

Jaak Lutsoja kuulub eesti akordionistide eliiti, mängides muusikat popist-jazzist klassikalise ja kaasaegse klassikani, ikka stiilselt, virtuoosselt ja detailipeenelt. Lutsoja esineb nii solistina kui musitseeb erinevates koosseisudes duost orkestrini. 2010. aasta detsembris valmis Jaak Lutsoja sooloplaat „Contrarian Grooving“, mis sai väga hea vastuvõtu osaliks nii meil kui mitmel pool Euroopas.

Koosseis:
Kersti Ala-Murr – vokaal
Jaak Lutsoja – akordion
Meelis Vind – bassklarnet
Virgo Sillamaa – kitarr
Taavo Remmel – kontrabass
Arno Kalbus – tablad