fbpx

VÄLJA MÜÜDUD!

… Warreni talent on eriline. Ja eriline on ka hääl, mis liugleb sujuva ja kiireloomulise vahel ja muusika, mis hõljub funki, folgi ja jazzi, Jeff Buckley ja Nina Simone’i vahel…  The Observer

Krystle Warrenit on kõige kergem võrrelda Tracy Chapmaniga tema sügava alditämbri ja laia hääleulatuse tõttu. Vaatamata võrdlustele Chapmani ja Nina Simone’iga on Warren otsustavalt erinev laulja-laululooja. Tal õnnestub esindada erinevaid stiile tihti laulhaaval, nii et iga pala kannab uute ja värskete lubaduste ja üllatuste vaimu.

Pärast pikka turneed koos Rufus Wainrightiga on lauljatar valmis esitlema üht aasta parimat albumit „Love Songs – A Time You May Embrace“.

Krystle Warreni saatuseks on olla naine, kelle nime ja muusikat tunnevad miljonid. Mitmed artistid võivad väita, et lõikavad läbi muusikažanrite jäigad piirid, kuid keegi ei tee seda nii loomulikult ja alateadlikult kui tema. Liikudes sujuvalt souli, folgi, jazzi ja (veidikese) kantri vahel tundub naeruväärne, need stiilid olid üldse kunagi eraldatud olnud. Haarava ja nutika esinejana laulab Krystel südame- ja riigiasjadest sügava mõistmisega, tema androgüünne hääl on hõrk ja võluv.

Krystle Warrenit esmakordselt esinemas näha on šokeeriv elamus. Ta astub lavale vaikse tervitusega ning jätkab lauluga, mis tundub väikest kasvu laulja kohta uskumatult võimas, kuid täiesti pingevaba. Ta on võimeline ilma mikrofoni abita, vaid häälega täitma rahvast pungil klubi või saali. Warreni vokaalstiilis tasub imetleda rikkalikke melisme, mis teeksid silmad ette nii Wonderile kui Hathaway’le, head stiilitunnet ja laitmatut tehnikat. Warren on täiesti eriline laulja-laululooja-poeet väheste omataoliste ajastul.

Warreni häält kuulates võiks arvata, et ta pärineb professionaalsete muusikute suguvõsast, kuid see ei ole nii. Sündinud ja kasvanud Kansas City’s oli muusika Warrenite kodus siiski tavapärane – vanaema kodustest lauludest kuni vihatud kirikukoorini. Krystle mäletab, et hakkas laulma juba neljaselt, kuid alles 13-aastaselt hakkas ta muusikasse kirglikult suhtuma – seda, muide, pärast televiisoris näidatud The Beatles’i erisaadet. Ta kuulas nii poppi, grunget kui jazzi. 17-aastaselt tutvus noor laulukirjutaja mitmete kohalike avangardistlike artistidega maalikunstnikest tänavapoeetide ja -lauljateni, kes teda muusikuteel toetasid. Peagi kolis Krystle New Yorki, kus hakkas esinema kohalike jazzmuusikutega. Ta tuuritas USAs artistidega nagu Martha Wainwright, Zap Mama, Rodrigo & Gabriela, Erykah Badu jpt. Tema debüütalbum “Circles” ilmus 2009. aastal Pariisi leibeli Because alt. Sel aastal ilmus lauljatari teine album „Love Songs – A Time You May Embrace“, mis moodustab ka tema Jõulujazzi kava tuumiku.

Krystle’i kontserdid ja heliplaadid on pälvinud rohkelt kiidusõnu nii austajatelt kui kriitikutelt. Võtke vastu see uus eriline artist ka Eestis!