fbpx

Muusikutest vennad pianist Holger ja saksofonist Mairo Marjamaa on koos musitseerinud maast madalast ja andnud ka hulga kontserte nii koos kui eraldi. Nüüd on valmis saanud vendade Marjamaade esimene ühine helikandja, kus nad musitseerivad koos bassist Heiko Remmeli ja trummar Tanel Rubeniga. Muusika on särav ja energiline, inspiratsiooni ammutatakse nii omavahelisest suhtlusest kui ka aastatega omandatud mitmekesesist muusikapagasist, kus erinevad rütmid ja taktimõõdud; rikas harmooniline keel ja kujundlikud meloodiad rõõmustavad nii kuulajaid kui muusikuid endid. Nende värske sulam on on piire kompav, põnev ja positiivne.

Andekad vennad õppisid Tallinna Muusikakeskkoolis. Hüppelauaks ja innustajaks Holgeri ja Mairo muusikuteel on olnud Saue muusikafestival Visioon, kus neil avanes võimalus musitseerida koos mainekate USA jazzmuusikutega nagu nagu Eric Marienthal, Dean Brown, David Kikoski jt. Tallinna klubilavadel on nad esinenud muusikutega nagu Sharlene Hector, Lee Pearson, Lonnie Liston Smith jt. Seega polegi väga imeks panna, et mainekas USA bassist Kevin Walker (Justin Timberlake, Prince, Kanye West jpt) kutsus Holgeri ühel heal päeval Ameerikasse oma albumit „Life Upon A Dream“ salvestama.

Jazzkaarel esines Holger Marjamaa juba 13-aastaselt, vend Mairo oli siiski mõned aastad vanem. Vennad on esinenud Jazzkaare kontsertidel koos Uku Suvistega ja ka oma kvartetiga. Sel kevadel pälvis Holger Marjamaa Noore jazzitalendi preemia. Tema kevadel ilmunud keelpillikvartetiga salvestatud debüütplaat “Message”/”Serenade“ pälvis kiidusõnu nii kriitikutelt kui fännidelt. Holger Marjamaa on pälvinud preemiaid ka mainekatelt klassikakonkurssidelt, kus ta on esinenud sümfooniaorkestritega. Klassika- ja jazzikogemuse sidumine heliloomingus ja improvisatsioonis annab muusikule võimaluse vabalt seigelda erinevatel heliväljadel – põhjalast troopikani ning sajandite sügavusest tulevikuhelideni.

Mairo Marjamaale on südamelähedasemad gruuviv soul ja funk, värsked klubirütmid ja rokilikum suund. Mairo muusika kõlab kontsertidel tihti ja on äratanud tähelepanu ka Naissoo nimelisel heliloomingu konkursil. Jaanuaris plaanivad vennad stažeerida populaarsel jazzimaal Taanis, kuid kevadiseks Jazzkaareks võib neid koju tagasi oodata.

Holger Marjamaa rõõmustab siiralt uue kvarteti üle: “Mängida koos muusikutega, kellega on hea klapp – see on üks ilusamaid asju üldse, kui tabad üksteise emotsioone laval ja annad selle edasi publikule.”

Koosseis:
Mairo Marjamaa – saksofonid
Holger Marjamaa – klahvpillid
Heikko Remmel – bass
Tanel Ruben – trummid