fbpx

OSTA PILET TICKETPROST!

OSTA PILET TICKETPROST!

Kim Nazarian, Lauren Kinhan, Peter Eldridge ja Darmon Meader – see nelik New Yorgist vallandas oma Eesti debüütkontserdil 1996. aasta Jazzkaarel vaimustustormi. 2000. aasta Jõulujazzil andsid nad siin kontserdi meie bigbändi ja trioga. Nüüd tuleb oma 25ndat tegutsemisaastat tähistav New Yorgi nelik taas, et ühendada vokaal ja orkestrivärvid meie Estonian Dream Big Bändiga ja laulda jõulumeeleolu südameisse. Nende kaubamärk on imehästi sobivad hääled, nõtke rütmitunnetus ja sädelev energia. Ansambel on võitnud kaks Grammy auhinda, nende kontserdid on oodatud suursündmuseks kogu maailmas.

New York Voices on üks jazzilikumaid vokaalansambleid, kuigi nad ise ei sea stiilipiire: sinna mahub muusikat 30ndatest aastatest kuni Paul Simoni parimate lugude töötlusteni, muusikat koos bigbändidega ja a capella muusikat, jazziklassika pärleid, brasiilia muusikat ja oma lugusid. Kõik bändi liikmed kirjutavad muusikat ja esinevad solistidena. Ansambli loominguline juht Darmon Meader nimetab Peter Eldige’i ja Lauren Kinhani sooloalbumite stiili „Contemporary Sofisticated Pop“ ehk „kaasaegne keeruline popp“, seega midagi hoopis enamat ja sügavamat kui tavaline popp. Peter Eldrige esines 2007. aastal oma soolokavaga Estonia kontserdisaalis, temalt on ilmunud neli väga isikupärast sooloalbumit Lauren Kinhani kahe, kuid väga eduka albumi „Hardly Blinking“ ja „Avalon“ vastu. Lauren on tuuritanud paljude USA jazzitippudega ja andnud oma hääle ka Bobby McFerrini Voicestra koosseisu. Peter ja Lauren esinevad koos ühes omapärase käekirjaga vokaalansamblis MOSS. Kim Nazariani lugudest on populaarseim „Some Morning“, ta õpetab vokaaljazzi ja ansamblilaulu, juhatab ka New Yorgi ja Arizona jazzkoore. Darmon Meader on NYV arranžeerija, baritonsaksofonist, hinnatud stuudiomuusik ja pedagoog andes meistriklasse arvukates ülikoolides, Darmon Meaderilt on ilmunud väga kaunis sooloalbum „And So I Am“. New York Voices’lt on ilmunud üheksa albumit, neist viimane, traditsiooniliste jõululauludega, jõudis müügile mõned nädalad tagasi. Nelik korraldab suveti ka oma vokaaljazzi laagrit.

New York Voices on esinenud koos solistidega nagu Bobby McFerrin, Nancy Wilson, George Benson, Jon Hendricks, Annie Ross Ivan Lins, Paquito D’Rivera orkestritega The Count Basie Orchestra, Boston Pops, Metropole Orchestra, mitmete saksa bigbändidega nagu Peter Herboltzheimer Big Band, Kölni Big Band jne. Seekordsel Jõulujazzil esineb vokaalansambel koos eesti parimate jazzmuusikutega Estonia Dream Big Bandist, mida juhatab Siim Aimla.

 

Täname: Ameerika Ühendriikide Suursaatkond