fbpx

Jõuludeks koju

Rebecca Kontuse kontserdil „Jõuludeks koju“ kõlavad lauljatari Teedy Tüüri ja Matis Metsala jõululaulud ning sekka ka mõned tuntud jõululood koos parimate Eesti muusikutega. „Tänapäeva kiires elutempos kulub meile kõigile vägagi ära korraks aeg maha võtta ning lasta endast läbi voolata killuke lapsepõlve, kus sai võibolla vanaemaga kirikus käidud. Advendiaeg pakub selleks suurepärase võimaluse,“ usub Rebecca Kontus.

Oma lauljateel on Rebecca esitanud eripalgelist muusikat vanadest koraalidest tantsuliste klubirütmideni. Parimate hulka on ta jõudnud rahvusvahelisel lauljate konkursil Sony Jazz Stage. Tema lugudega on ilmunud neli heliplaati. Muusikakriitik Joosep Sang on kirjutanud: „Rebecca Kontuse stiilis on nii souli, jazzi kui ka ameerikaliku gospeli tulisust.“ Tema isikupärane ja dünaamiline esitus tuleb eriti hästi esile just jazzilugudes. Paljud Rebecca repertuaaris olevad laulud pärinevad tema enda sulest, kuid samas naudib ta ka standardite värsket isikupärast mõtestamist. Loominguprotsessi kohta mainib Rebecca: „Ma olen nutnud ja kirjutanud ning naernud ja kirjutanud… Minu laulud on mind muutnud. Iga laul on kui osake minust, minu lugu, minu kaaslaste lugu.“

2008 aasta kevadel ilmunud Rebecca debüütalbum „Inglite Pisarad“ ja sama aasta sügisel plaadilettide jõudnud „Déjà Vu“ võeti nii kuulajate kui kriitikute poolt soojalt vastu. Kolmas album „Võin ma tulla“ (2010) üllatas omanäoliste jazzilike interpretatsioonidega tuntud ja armastatud koraalidest. Lauljatari neljas album „Flâneur“ (2012), põhitoonilt nooruslik ja positiivne, jutustab lugusid inimestest, kellega autor kohtub jalutuskäigul linnas. Rebecca jõululauludes peitub eriline energia ja selles on suur osa süüd ka väga headel ansamblipartneritel.

Koosseis:
Rebecca Kontus – vokaal
Matis Metsala – klahvpillid
Jaak Sooäär – kitarr
Heikko Remmel – kontrabass
Tanel Ruben – trummid