fbpx

The Road to Ithaca

19-aastaselt Avishai Coheni trios oma tähelendu alustanud Shai Maestro on tänaseks hinnatud pianist tervel planeedil. Jazzimaailm nõuab pidevalt uusi talente, tihti tõstetakse pjedestaalile särava tehnikaga muusikud, kuid harva leidub neid, kelle puhul on põhiväärtusteks muusika hing ja emotsioonid – Shai Maestro on just selline artist.

Pärast viit aastat esinemisi maailma mainekamatel lavadel oli aeg küps soolokarjääriks ja omaloominguks. Inspireerituna juudi ja araabia traditsioonilisest muusikakultuurist, klassikast ja jazzist on Shai Maestro oma kompositsioonid ja pianismi lihvinud täiuslikkuseni. Samuti on tal avanenud võimalus ümbritseda end parimatega parimatest: Ziv Ravitz trummidel (Lee Konitz, Esperanza Spalding jt) ja Jorge Roeder kontrabassil (Roy Haynes, Gary Burton, Julian Lage jt). Võluv trio plaadil, maagiline laval.

Shai Maestro pianistikäe klassikaline puudutus säilitab väljendusrikka delikaatsuse vaatamata muusikas parajasti valitsevale meeleolule. Aeg-ajalt piirdub ta vaid katkendlike fraasidega, mis sisenevad Ravitzi halastamatutesse trummikäikudesse ja Roederi luksuslikesse bassiliinidesse. Sealsamas võlub muusika lapseliku tantsulisusega, kuid arenedes jõuab see rütmipainutavast mängust kirglike palanguteni. Noore Maestro soolokarjäär on tingimata jälgimist väärt!

Oktoobri esimestel päevadel saabus müügile Shai Maestro trio album „ The Road to Ithaca“, millele järgneb kontsertturnee Rootsi, Prantsuse, Belgia, Šveitsi ja Saksamaa linnades. Shai Maestro 2. detsembri kontsert Kumu auditoorimis on väga oodatud.

Koosseis:
Shai Maestro – klaver
Jorge Roeder – kontrabass
Ziv Ravitz – trummid

 

Täname: Iisraeli Suursaatkond Helsingis