fbpx

Abraham´s Café noored ja ambitsioonikad muusikud on osavalt kokku seganud maailmamuusika ja jazzi. Nende lugudes on klezmermuusika hõngu, araabia meloodiate mustreid ja ladina-ameerika rütme. Alustanud küll maailmamuusika teemadest, on ansambli praeguses kavas suurem osakaal omaloomingul. 

 

Abraham’s Cafe sündis 2010. aasta kevadel Otsakooli muusikutest-mõttekaaslastest. Senise tegutsemisaja jooksul on kontserte antud nii Eestis kui ka välismaal – festivalidel Jazzkaar, Tallinn Music Week, Viljandi Pärimusmuusika festival, Võru ja Tartu akordionimuusika päevad, jazzimprovisatsiooni festival Visioon, Tartu Muusikanädal, Soomes Joensuu festivalil Popkatu, festivalil Positivus 2012 Lätis ja Euro-Arab Youth Music Expo Küprosel. Ansambli akordionisti Kaspar Uljase paladega „Los Pescadores“ ja „Dim Dim“ saavutati esimene ja kolmas preemia vastavalt 28. ja 27. Uno Naissoo nimelisel heliloomingukonkursil. 

 

2013. aasta jaanuaris nägi ilmavalgust ansambli debüütalbum „Journey to Haran“. Plaadil kõlavate lugude autor akordionist Kaspar Uljas on ansambli eestvedaja, virtuoosse või lüürilise meloodilise liini eest hoolitseb Marten Altrov, kes pälvis Klassikaraadio, ETV ja Eesti Kontserti põneval ja konkurentsitihedal konkursil kolmanda preemia. Nii Marten kui Kaspar jätkasid oma õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Hetkel teenib Marten Altrov Eesti Kaitseväes aega kuid on taas koos ansambli muusikutega, et esineda Jazzkaare kuulajatele nii uute kui ka juba menulugudega. Jazzkaare kontserdil lisandub Abraham’s Cafe kõlapilti rikastama ka Joonas Pärna oud.

 

Koosseis: 

Marten Altrov – klarnet 

Kaspar Uljas – akordion 

Madis Meister – kitarrid 

Martin-Eero Kõressaar – bassid 

Tõnis Kuusk – trummid 

Joonas Pärn – oud

Martin Hein – heli