fbpx

Aladin Dreams ehk Aladin Abbasi ansambel ehitab silla ida ja lääne vahele, kasutades orientaalse ja Egiptuse muusika juuri ning lisades sinna jazzi ja fusioni säravamaid elemente just selleks, et leida uus viis orientaalse muusika esitamiseks. Aladin Dreamsi muusika on armastatud nii Araabia kui Euroopa publiku seas. See multikultuurne bänd alustas tegutsemist 1990ndate alguses, kusjuures läbi aastate on kaasatud erinevate maade ning erineva taustaga muusikuid. Praegu mängivad bändis Norra muusikud: Tansaanias ja Zansibaris muusikat õppinud kitarrist Jørn Erik Ahlsen ning trummar-perkussioonimängija Trygve Tambs-Lyche. 

 

Aladin Abbas ehk Alaa El Din Ahmed Abbas Add El Gawad sündis 1973. aastal Gizas, kuulsate Egiptuse püramiidide läheduses. Tema muusikaline andekus avaldus varakult, juba nelja aastasena laulis ta järele tuntud araabia ja egiptuse lauljate nagu Om Kalthom, Abd El Halim Hafiz jt. lugusid. Aladin on lõpetanud Kairo Araabia Muusika Instituudi (1994), ka töötanud samas õppeasutuses ning täiendanud end Egiptuse ühe kuulsaima viiulimängija ja helilooja Abdu Dagheri juures. Ta on tegutsenud laulja ja udimängijana erinevates nn takht-ansamblites ning Kairo Ooperimajas. 

 

Laulja ja instrumentalistina valdab Aladin mitmeid muusikastiile – traditsioonilist egiptuse muusikat, klassikalist araabia muusikat, jazzi. Aastatuhande vahetusest on ta seotud ka Soomega, näiteks on ta korduvalt esinenud Haapavesi rahvamuusikafestivalil, 2002. aastal esines Aladin Dreams Savoi teatris Egiptuse trupiga Tambours fe Nubie. 2008. aastal kaitses ta Jyväskylä Ülikoolis magistrikraadi muusikateaduse alal ning töötas ka Sibeliuse Muusikaakadeemias. Praegu elab Aladin Norras.

 

Koosseis:

Aladin Abbas – ud, vokaal, perkussioonid

Jørn Erik Ahlsen – kitarr

Trygve Tambs-Lyche – löökpillid