fbpx

The Blues Brothers on kõigi kultusfilmide isa, ema ja südametunnistus. Mitte lihtsalt film, vaid kultuuriline fenomen. Inspiratsiooniallikas lugematutele tribuutbändidele, jumalused tuhandetele fännidele ka nüüd, 34 aastat pärast filmi linastumist. John Lee Hookeri plaadiümbriselt innustust saanuna tüünelt musta riietunud bluusivendadeks kehastusid John Belushi – Albaania tuntuim ekspordiartikkel Ema Teresa järel, ning hilisem tondipüüdja Dan Aykroyd.

 

Algselt Saturday Night Live’i teleshow jaoks loodud fiktiivsete vennaste Jake ja Elwood Bluesi ansambel andis peatselt välja live-albumi, mis pöörles USA edetabelis esikohale, lennutades šikid mustad mehed superstaaristaatusse. Aastake hiljem tuli välja film, kus vangist pääsenud Jake Blues üritab leida lunastust, pannes kokku oma vana bändi, et päästa sulgemiseks oma kunagiseks koduks olnud katoliku orbudekodu. Lisaks muusika suurkujudele James Brownile, Cab Callowayle, Aretha Franklinile, Ray Charlesile, John Lee Hookerile, Chaka Khanile ja Twiggyle teeb omavalitsuse maksuametniku pisirollis kaasa ka Steven Spielberg. 

 

1982. aastal suri John Belushi 33-aastaselt kokaiini ja heroiini üledoosi tagajärjel. Aga bluusivennad elavad edasi. Vend Elwood on veel päris hea tervise juures, astudes regulaarselt üles Dan Aykroydi raadiosaates House of Blues Radio Hour.

 

Siim Männik

 

Originaalpealkiri: The Blues Brothers

Aasta: 1980

Riik: Ameerika

Režissöör: John Landis

Stsenaarium: Dan Aykroyd, John Landis

Osades: John Belushi, Dan Aykroyd, Cab Calloway