fbpx

Brooklynist pärit trio Dawn of Midi helikeel on sundimatu kokteil, kus kõlavad elegantselt kõrvuti nii viited Debussy harmoonisele kõlapildile kui ka JohnCage’ilik prepareeritud klaver. Kollektiivi looming on seiklusjanuline ja hoogne, samas sujuvalt voogav nagu DJ-set, lummates publikut sarnaselt neid endid inspireerinud lemmikbändidega nagu Aphex Twin ja the Police.

Dawn of Midi sisemine heliloogika sai paika suuresti tänu varasemale sõprusele bändiliikmete vahel – öised tennisemängud hämaralt valgustatud parkimisplatsidel lõid hea pinnase muusikale, mis on samaaegselt nii peadpööritav tantsupidu kui ka elutoas süüvimist nõudev kuulamine.

2010. aastal ilmunud debüütalbum “First” leidis kajastust paljudes olulistes meediakanalites ning edetabelites. Järgnesid mitmed põnevad koostööd ja kontserdid Aasias, USAs ja Euroopas. Trio teine heliplaat “Dysnomia” (2013) on samuti saanud hulga positiivset kajastust ning on valitud ka BBC Raadio 3 ja The New Yorker’i 2013. aasta parimate aastaalbumite hulka. “Dysnomia” albumit salvestati ja produtseeriti tegelikkuses kaks korda – Isrami sõnul mõistsid nad ühel õhtul, et see album ei taga piisavat kvaliteedihüpet ning salvestust alustati algusest peale alles poolteist aastat hiljem. Kui algne variant sellest albumist oli sarnaselt debüütplaadile “First” poolenisti improviseeritud, sai lõplikust versioonist tasakaalukas mikstuur struktuurimängust ja tantsumuusikast. Plaadi miksinud Rusty Santos (Animal Collective, Owen Pallett) kinnitab, et iga viimanegi heli plaadil põrkab otse südamess. Helidialoogide vahel asuvad vabad pinnad täidab kuulaja keha moodustades terviku, millel on üks lahendus – tantsimine.

Kõik trio liikmed on erinevat päritolu – India kontrabassist Aakaash Israni, Pakistani löökpillimängija Qasim Naqvi ja Maroko pianist Amino Belyamani. Nende looming on mikstuur paljudest muusikalistest maailmadest. “Sellise muusika tegemine nõuab palju distsipliini ja kõva tööd. Kui me poleks grupp rahvamuusikuid samast külast, ei oleks tulemus selline,” on ansambli liikmed öelnud. Aga tegelikkuses pole nad samast külast, isegi mitte samast riigist pärit. Belyamani sündis Marokos, 18-aastaselt suundus õppima Ameerika Ühendriikidesse. Aakaash Israni kolis perega Indiast Kaliforniasse juba imikueas ja Naqvise vanemad lahkusid Pakistanist juba enne tema sündi.

Koduleht: www.dawnofmidi.com

Koosseis:

Aakaash Israni – kontabass

Amino Belaymani – klaver

Qasim Naqvi – löökpillid