fbpx

Douglas Dare’i elegantsed ja tundlikult tumeda klaverisaate ning lummava häälega lood põhinevad ta enda luuleridadel, moodustades isikupärase terviku. Tema muusika sügavam tähendus tundub peituvat tõekspidamises, et ilu on tujukas. 23-aastase laulja-laululooja muusikas võib enim lähedust tajuda Thom Yorke’i ja James Blake’i muusikaga.

Douglas Dare kasvas üles Inglismaa edelaosas väikeses rannaäärses Bridporti linnas.  Pianistist emalt innustust saanuna hakkas ta muusikat kirjutama juba noorena, kuid laulude loomiseni jõudis aastal 2008, Liverpooli ülikoolis popmuusikat õppides.  Tema looming köitis peagi Londoni avandgardse muusikasuunitlusega indie-plaadifirma Erased Tapes tähelepanu. Douglas kolis Londonisse ja septembris 2013 ilmus sama plaadifirma alt tema esimene EP “Seven Hours”. Järgnes tihe kontsertturnee koos sama labeli artistide Olafur Arnaldsi ja Nils Frahmiga. Koostöös löökpillimängija ja produtsendi Fabin Prynniga ilmus 2014. aasta mais intiimne ja meditatiivne album “Whelm”, millelt kuuleme muusikat ka Jõulujazzi kontserdil.

“Tahtsin luua albumi, mis annaks kuulajale võimaluse pageda. See on pealtnäha õhetav ja sisse kutsuv, analüüsides sügav ja mitmetasandiline tervik. Komponeerimist alustades polnud mul veel kindlat kontseptsiooni, aga lugudele pealkirju mõeldes leidsin, et inimese rahutu loomus ja kõikuvad meeleolud on seotud vee ja täpsemalt merega. Kasvasin üles mere ääres ja see on olnud läbiv element mu elus. Ja kuigi see mind nii sügavalt puudutas, ei suutnud ma teismeeani ujudagi. Nii et siin on võrdselt rõõmuemotsiooni ja ebakindlust, mis iseloomustavad nii inimesi kui ka merd,“ on Dare ise albumit iseloomustanud.

Koduleht: http://www.douglasdare.com/

Koosseis:

Douglas Dare – vokaal, klahvpillid, elektroonika