fbpx

Ole hea

Eesti viimase aastakümne säravaima vokaalansambli Estonian Voices kauaoodatud debüütalbumi “Ole hea” esitluskontserdid toimuvad Jõulujazzi festivalil. Ansambli liikmete põneva originaalmuusika kõrval saab kuulda ka rahvamuusika seadeid ning lõbusaid arranžeeringuid tuntud hittidest. Efektselt läbikomponeeritud muusikat jääb kontsertidel avatuks ka improvisatsioonidele. Kuuikus laulavad Mikk Dede, Arno Tamm, Maria Väli, Mirjam Dede, Aare Külama ja Kadri Voorand, kes on grupi loominguline liider ja enamasti ka vokaalseadete autor.

Estonian Voices’e debüütalbumi ettevalmistusse kaasati Euroopa vokaalansamblite tipptegija  Rootsi ansambli The Real Group helitiim. Valdkonna nimekaimad tegijad maailmas nagu Peder Karlsson Real Group’ist ja Britt Quentin M-Pact’ist on ansamblit hinnanud üheks omanäolisemaks á cappella kollektiiviks nii Eestis kui ka maailmas. Kuuik viljeleb jazzi, popi ja folkloori sugemetega a cappella muusikat. Grupp on andnud menukaid kontserte Eestis, Saksamaal, Rootsis ja Venemaal.

Mikk Dede, üks nõutumaid tenoreid Eestis, on paljude tippkooride nagu Vox Clamantis, Collegium Musicales liige ja solist. Koos on salvestatud hulgaliselt plaate ning antud kontserte üle Euroopa ja ka Jaapanis. Hetkel täiendab ta ennast EMTA-s jazzvokaali erialal.

Kadri Voorandilt on ilmunud kolm autorialbumit. Lauljatar osaleb mitmete Eesti ja rahvusvaheliste kollektiivide heliplaatidel ja kontsertidel. Ta on esinenud paljudel Euroopa kontserdilavadel, lisaks Kanadas ning USA-s. Paljude jazzivaldkonna tunnustuste seas on ta pälvinud 2008. aastal Noore Jazzitalendi tiitli ja 2014. aastal Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali auhinna.

Maria Väli esitles 2013. aastal autoriplaati. 2014. aastal esitas Väli tunnustatud Norra helilooja Terje Björklundi uudisteost koos selliste maailmanimedega nagu Arve Henriksen ja Torodd Wigum. Lauljatar pälvis 2010. aastal Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil esikoha oma loomingu eest.

Mirjam Dede tegutseb TTÜ Big Band’i solistina ning on armastatud pedagoog Meero Muusikus.

Arno Tamm on pärimusmuusika populaarse ansambli Paabel solist, samuti oli ta muusikali “Libahunt” üks peaosalistest. Arno Tamm on ka Vikerraadio saatejuht ja Raadio Tallinn toimetaja.

Aare Külama on nõutud bass koosseisudes nagu Vox Clamantis, Maneo ning pianistina  osaleb ta ansamblis Näkk Loviise. Ta on lõpetanud jazzpianistina Viljandi Kultuuriakadeemia ning tegutseb ka kontsertmeistrina.

Estonian Voices sündis Jazzkaare ning Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 algatusel.  Kultuuripealinn andis võimaluse kutsuda legendaarse vokaalansambli M-Pact’i solist ja arranžeerija Britt Quentin appi produtseerima Estonian Voices’e esimest kava. Sama aasta lõpul anti Jõulujazzi raames ka koos kontserte. Tänaseks on grupp esinenud hulgaliselt nii siin kui sealpool piiri. Eelmise hooaja tippsündmusteks kujunesid turnee Eesti suuremates kontserdimajades koos Estonian Dream Big Bandi ja Datevik Hovanesjaniga ning esinemine ansambliga New York Voices Jõulujazzi raames.

Koduleht: http://www.kadrivoorand.com/music/estonian-voices/

Koosseis:

Kadri Voorand – vokaal

Maria Väli – vokaal

Mirjam Dede – vokaal

Mikk Dede – vokaal

Arno Tamm – vokaal

Aare Külama – vokaal