fbpx

ERGO Jazz Session vol 16: Soundscape

Kristjan Randalu, Thomas Siffling, Bodek Janke, Axel Kühn & Peter Lehel

Ansambli kõik viis muusikut – Peter Lehel, Thomas Siffling, Axel Kühn, Bodek Janke ja meie särav pianist Kristjan Randalu on pälvinud Baden-Württembergi liidumaa kõrgeima jazziauhinna. Nüüd esinevad nad esindusansamblina, kuhu nad kõik on andnud oma loomingulise panuse.

Ansambel tuli kokku saksofonist Peter Leheli algatusel 2011. aastal. Heliloojana on ta kirjutanud muusikat nii sümfooniaorkestrile kui ka erinevatele jazzikoosseisudele. Lehel on ka hinnatud arranžeerija ja õppejõud.

Tunnustatud ja auhindadega pärjatud Eesti pianist ja helilooja Kristjan Randalu on elanud Saksamaal, Inglismaal ja USAs. Ta on erinevate koosseisudega esinenud maailma paljudel mainekatel kontserdilavadel. Randalu viimaste aastate loominguliste partnerite hulka kuuluvad jazzimaailmas suunanäitajatena tuntud saksofonist Dave Liebman, trummar Ari Hoenig, kitarristid Nguyên Lê ja Ben Monder. Ta esineb ka Kristjan Järvi Absolute Ensemble’iga. Randalu muusikat kuuleb ligi 30 helikandjal. Koostöös Ben Monderiga ilmus rahvusvahelist tähelepanu äratanud duoalbum „Equilibrium“. 2011. aastast kuulub Randalu Tuneesia udi-virtuoosi Dhafer Youssefi ansambli püsikoosseisu, millega on esinetud mainekatel festivalidel Euroopas,  Põhja-Aafrikas ja Aasias. Läinud  aasta lõpus ilmus kvarteti heliplaat „Birds Requiem“. Oma silmapaistva loomingulise tegevuse eest pälvis Kristjan Randalu tänvuse Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali auhinna.

Thomas Siffling on üks esimesi saksa trompetiste, kes kasutab elektroonika võimalusi põnevate heliväljade loomiseks. Teda teatakse kui üht olulisimat noore Saksa jazziskeene esindajat. Trompetist ise peab oma muusikas oluliseks silla loomist erinevate muusikažanrite  vahele.

Bassist Axel Kühnil on omanimeline trio, kvartett ja Kühntett. Tema aktivas on paarkümmend heliplaati. Lisaks on ta veel Mahler Chamber Orchestra ja mitmete saksa jazzansamblite liige.

Bodek Janke on sündinud Varssavis, õppinud Karlsruhes, Kölnis ja New Yorgis John Patitucci, Ari Hoenigi, David Liebmani ja John Riley juures. Janket peetakse üheks mitmekülgsemaks, loomingulisemaks ja musikaalsemaks löökpillimängijaks-multiinstrumentalistiks-maailmamuusikuks. Kristjan Randaluga seob teda pikaajaline loominguline sõprus. Nii duona kui ka teistes koosseisudes on antud koos kontserte ja salvestatud heliplaate.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Jn4t-J346Gg&index=5&list=PLqUpLffHSkiKgIbrdFjg5rwrQUKVUYiCS 

Koosseis:

Kristjan Randalu – klaver

Peter Lehel – saksofon

Thomas Siffling – trompet

Axel Kühn – kontrabass

Bodek Janke – trummid