fbpx

Oma hääled ühendasid neli kursuseõde vokaalansambliks 2011. aasta sügisel. G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli pop-jazzlaulu eriala lõpetasid nad samuti üheskoos. Nelja lauljatari muusikatee on kulgenud mööda erinevaid vokaalansambli- ning koorikoosseise, mis on aidanud neidudel süüvida vokaalmuusika saladustesse, imelistesse kooskõladesse ning tämbririkkasse maailma.

 

Oma kuulumist vokaalansamblite eliitklassi on jazziõed tõestanud nii kohalikel konkurssidel kui ka Euroopa mainekal rahvusvahelisel vokaalansamblite konkursil Tampere Sävel, kus nad pälvisid mullu tugevas konkurentsis teise koha.

 

Maris Aljaste on Jazzkaare rahvale tuttav, sest on mitu aastat laulnud festivali aegu Jazzkaare linnaruumiprojekti raames nii Tallinna tänavatel kui põnevates hoovides. Ta on kirjutanud muusika lühidokumentaalfilmile “Südamest skaut” (2012) ja omanimelisele koosseisule Maris Aljaste Group. Ka on Maris pälvinud Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil II koha.

 

Vivi ja Viveli Maar alustasid muusikuteed pisipõnnidena ETV lastelaulustuudios. Kooliaastail osalesid nad koorides ning õppisid Nõmme Muusikakoolis. Hiljem avanes neil võimalus teha koostööd Horre Zeigeriga bigbandiga, kus esineti neli aastat nii solistidena kui ka vokaalansambliga. Viimastel aastatel on õed osa võtnud mitmetest omaloomingu konkurssidest, osalenud erinevates projektides nii solistide kui taustvokaali lauljaina. Nii Vivi, Viveli kui ka Maris laulavad koos Swing’n’Joy Orchestra koosseisus.

 

Marit Kiiker on Saaremaalt pärit tütarlaps, kes kuue-aastaselt osales esimest korda maakondlikul lauluvõistlusel saavutades esikoha. Muusikaõpinguid jätkusid Kuressaare Muusikakoolis, Didasko ning Inspira huvikoolides. Marit on kaasa teinud erinevates projektides solistina, koorilauljana, taustvokaalilauljana ning ansamblilauljana. Hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias muusikapedagoogika erialal.

 

Ka lihtne võib olla liigutav, seda on nelik tõestanud oma stiilse kavaga armastatud lastelauludest, mille vitamiinirikkad seaded on valminud koostöös armsate sõprade ja kolleegidega. Jazziõdesid saadab trio, mille muusikud on lauljate head sõbrad ning suurepärased instrumentalistid.

 

Koosseis: 

Marit Kiiker – vokaal 

Viveli Maar – vokaal

Maris Aljaste – vokaal

Vivi Maar – vokaal 

Mathei Florea – klahvpillid

Janno Trump – bass

Ahto Abner – trummid