fbpx

Joel Remmel Trio on Eesti noore jazzi isikupärasemaid kollektiive, kelle looming kõnetab ja puudutab kuulajaid. Juba on ansamblilt ilmunud kaks albumit – debüütplaat “Lumekristall” (2012), mis sai väga hea vastuvõtu osaliseks ja samuti ka tänavu ilmunud album “More Than Fishermen”, mis võlub oma põhjamaise karguse ja selgusega. Trios saavad kokku kolm andekat muusikut pianist Joel-Rasmus Remmel, bassist Heikko-Joseph Remmel ja löökpillimängija Aleksandra Kremenetski. Põhiosa lugudest on pärit pianisti sulest, kuid oma panuse helipildi kujundamisse on andnud ka trio teised liikmed.

Joel Remmel pälvis 2011. aastal Noore Jazzitalendi tiitli. Jazzmuusika avastas Joel suhteliselt hilja. Kuigi isa Taavo Remmel on eesti parimaid jazzmuusikuid ning jazziplaatidestki polnud kodus puudust, tekkis Joelil tõsisem huvi improvisatsioonilise muusika vastu alles lastemuusikakooli lõpuklassides. Lemmikuks kujunes Esbjörn Svensson Trio ja samuti inspireeris teda väga Brad Mehldau muusika. Muusikaväliseks mõjutajaks peab pianist põhjamaist loodust ja karget merd. Pärast EMTA lõpetamist on ta keskendunud heliloomingule ja kontserttegevusele oma trio ja mitme teise kollektiiviga.

„Olen alati hinnanud lihtsust, loogilisust ja konkreetsust…Mulle meeldib pidev püüd kõike mõtestada, mitte lihtsalt vaadata, et äkki juhtub midagi…,“ nõnda kirjeldas teise albumi valmimise eel oma püüdlusi Joel-Rasmus Remmel.

Kontserdil põimuvad eri aegade otsingud ja leidmised jättes samas piisavalt vabadust nii kuulajatele kui ka muusikutele.

Koduleht: https://et-ee.facebook.com/joelremmeltrio

Koosseis:

Joel-Rasmus Remmel – klaver

Heikko-Joseph Remmel – kontrabass

Aleksandra Kremenetski – löökpillid