fbpx

Kadri Voorand ja Hanna Paulsberg kohtusid esmakordselt Euroopa Jazziorkestri juures, mille turneel olid mõlemad publiku vaieldamatud lemmikud. Mõlemad esinevad kontserdil omanimeliste ansamblitega. Koostöös Eesti Kontserdiga.

 

Kadri Voorand Group

 

Kadri Voorand on eriline jazzitalent, kelle karismaatiline hääl, esitus ja isikupärane looming vaimustavad nii kodupublikut kui ka jazzisõpru mitmel pool Euroopas, USA-s ja Kanadas. Esimeste seas pälvis ta noore jazzitalendi väärika auhinna. Tunnustust ja auhindu on pärast seda lisandunud nii kodus kui võõrsil. Pärast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lõpetamist, nüüd juba kolmandat aastat, õpetab ta samas jazzvokaali, olles osakonna noorim õppejõud.

 

Lauljatarilt on ilmunud kaks autorialbumit, neist viimane – „Kosmogooniline etüüd“ – jõudis Euroopa jazziajakirjanike edetabeli top 10-sse. Kadri on oma hääle andnud mitmetele heliplaatidele nagu Tanel Rubeni „Nõiutud veerandtunnid“, Anthony Branker & Ascent’i „Dance Music“ (USA) jt. Põnev on olnud ka koostöö Eesti, Soome ja Rootsi muusikutega, muuhulgas ka norralanna Hanna Paulsbergiga, kellega koos on juba antud hulk kontserte ja ees on ootamas veel hulk põnevaid esinemisi. 

 

Kadri muusikat on väga tabavalt iseloomustanud Hedvig Hanson: „Muusikas end vabaks lastes ei püüa ta publikule meeldida, tähtis on vaid avanemine ja täielik ausus iseenese, muusika, teiste muusikute suhtes. Ainult nii saab olla aus ka publiku suhtes. Tema tehnilised oskused koos elektrooniliste abivahenditega annavad võimaluse teostada kõige meeletumaid ideid. Tulemus on täiesti omalaadne, enneolematu muusika.“ (Postimees, 2012)

Koosseis:

Kadri Voorand – laul

Jussi Kannaste – saksofon

Mihkel Mälgand – bass

Ville Pynssi – trummid

Joel Remmel – klaver

 

www.kadrivoorand.com/kadri-voorand-group 

 

 

Hanna Paulsberg Concept 

 

Ka eelmisel Jazzkaarel koos Heliotroobiga üles astunud Hanna Paulsberg, norra säravamaid noori saksofoniste, on Euroopa lavadel silma paistnud nii oma ansambliga kui ka mullu sügisel Euroopa jazzorkestri EJO särava solistina, kus nii Kadri Voorand kui Hanna said kahenädalasel Euroopa turneel publiku lemmikuteks. Saksofonisti kokku kutsutud koosseis Hanna Paulsberg Concept (HPC) on end tõestanud Norra ühe olulisema ja uudsema jazzikollektiivina. Pärast Norra Noore Jazzikomeedi auhinna võitmist 2011. aastal on kvartett tuuritanud Suurbritannias, Soomes, Norras ja isegi Gröönimaal ning võtnud osa ka suurimatest Norra jazzifestivalidest. Kriitikute ja publiku reaktsioon debüütalbumile „Waltz for Lilli“ on olnud ülimalt positiivne. Tänavu veebruaris ilmus ansambli teine album „Song for Josia“. 

 

Hanna Paulsberg on ansambli liider ja peamine lugudekirjutaja alates bändi loomisest 2010. aastal. Eredad seaded, tugevad meloodialiinid ja ansambliliikmete suurepärane teineteise mõtetega haakumine on nelikust teinud kriitikute lemmiku. Kvarteti edu alustaladeks on pillimängu meisterlikkus ja suur improvisatsiooniline vabadus. Hanna heliloomingu juured on ühelt poolt afro-ameerika jazzitraditsioonis, teisalt ka põhjamaises avaras helipildis. HPC inspireerub Miles Davise seksteti ja Wayne Shorteri 4tet’i muusikast, nende avatusest, kus muusika on sama oluline kui hingamine. 

 

Koosseis:

Hanna Paulsberg – saksofon

Oscar Grönberg – klaver 

Trygve Waldemar Fiske – kontrabass 

Hans Hulbækmo – trummid 

 

http://www.hannapaulsberg.com/