fbpx

Laevasõidud enne ja pärast lastekontserti: kl 12.30 ja 15.30

Jazzkaar viib kahel järjestikusel laupäeval terve pere Tallinna lahele! Enne ja pärast lastekontserti Merepaviljonis toimub tunnine merereis ajaloolise purjelaevaga “Kajsamoor”. Kindlasti võtke kaasa soojad riided, et meretuul ei külmetaks ja laevasõitu paremini nautida saaks. 

Purjelaev “Kajsamoor” (1939) on kahemastiline kahveltaglasega praamseilkuunar, ehitatud Aasheim og Valvatne laevatehases Sagvåg Sunnhordland’is, Norras, tüüpilise Põhjamere kaubalaevana.

Laeva nimi pärineb vana-norra mütoloogiast ja tähendab meelevaldses tõlkes “Tuuletrolli ema”. Arvestades, et trollide keskmine eluiga oli umbes 300 a. on meie trollimoor kaunis nooruslik preili.

“Kajsamoor” on Eestis kaunis haruldane ajalooliselt imehästi säilinud eksemplar säilitades ajastule iseloomulikke jooni ja detaile. Laev on elav muuseum, mis kannab edasi legendaarse purjelaevade ajastu hõngu ja traditsioone. Mereretked “Kajsamooriga” on hariv ja ajalooliselt huvitav matk minevikku, aegadesse kui Eesti oli tunnustatud mereriik.

Reisil osalemiseks on tingimata vajalik eelregistreerimine, mida saab teha siin!

NB! Siin Danske Banki soodustus ei kehti.