fbpx

New flamenco

 

Flamenko on võitnud eestlaste südamed, üha uued hispaania flamenkoartistid esitlevad Euroopas ja ka Eesti lavadel selle tantsulise muusika värskeid, emotsiooniderikkaid variante. Sel korral esineb Jazzkaarel võluv õrnema soo muusikute kvartett, kus noore lauljanna-cantaora Alba Carmonaga ühinevad Roser Loscos viiulil ning kitarristid Marta Robles ja Alicia Grillo.

 

Neli naist: Alba, Marta, Roser ja Alicia. Neli linna: Barcelona, Sevilla, Lleida ja Córdoba. Neli nägemust ja üks kirg: flamenko. Kohtumispaik: Barcelona. Alates nende ühise ettevõtmise algusest on nad tuntud kui ansambel, kes suudab täita suuri saale ning paista silma suurtel muusikafestivalidel. Kas nad kõlavad kui flamenkoansambel? Seda otseloomulikult, nende muusika juured on flamenkotraditsioonides, kuid siia on lisatud tuntavalt ka mustlasmuusika, ladina- ja Vahemeremaade muusika elemente.

 

2010. aastal ilmus ansambli debüütalbum „Reinas del Matute“ (Nuevos Medios), ning mais 2012 „Nosotras somos“ (Chesapik). Naiselik ja mitmekülgne Las Migas ei loobu oma selgest identiteedist. Nad hämmastavad publikut oma uue šõuga ja uue repertuaariga, mis on „rohkem flamenko kui iial varem“. Las Migase imekaunis muusika köidab kokku võrratu viiuli, kaks suurepärast kitarri ning närvekõditava flamenko-vokaali, mis pakatab Andaluusia kirest ja ladina-leegist. Et jutustada lugusid kirest, valust, üksindusest, rõõmust ja hülgamisest kasutavad nad hispaania keele rikkust ning klassikalist kataloonia keelt. Traditsiooniline ja uuenduslik, Vahemerelik ja moodne – nende kõla on ainulaadne.

 

Muide – ansambli nimi „Las Migas“ on ühe toidu nimi, mida süüakse mitmel pool Hispaanias ning mida valmistatakse mitmetest erinevatest komponentidest nagu kuivanud leivatükid, oliiviõli, chorizo vorst, munad, piprakaunad ja isegi sardiinid. Selline maitsete mitmekülgsus peegeldab ka ansambli multikultuursust. Nad mängivad uut flamenkot, mida on maitsestatud kaugete vürtside ja eriliste koostisosadega.

Täname: Hispaania Saatkond.

 

Koosseis:

Alba Carmona – vokaal

Roser Loscos – viiul 

Marta Robles – kitarr

Alicia Grillo – kitarr

 

 

http://www.elperiodico.com/es/videos/musica-directa/acustico-las-migas/1749547.shtml