fbpx

Enne ja pärast kontserti vahvad laevasõidud Kajsamooriga! 

Hulljulge ja energiline Taani trummar-multiinstrumentalist Karsten Mathiesen ja tema projekt „Kalle’s World Tour“ pole midagi, mida muusikas iga päev ette tuleks. Kuigi enamik muusikahuvilisi teavad Karstenit kui muusikut, peab ta ise end eelkõige kunstnikuks – ta alustab oma heliteost samamoodi nagu maalija vaatab enda ees seisvat tühja lõuendit – rännak tundmatusse, kus ainuke teejuht on intuitsioon ning eesmärk alateadvuslik. 

 

Ajakiri The Mag kirjutab Kallest kui hullumeelsest improvisaatorist, kes ehitab oma muusika ülesse sämplerite peal, lisades kiht-kihi haaval erinevaid huvitavaid varjundeid. Ta laulab, mängib bassi peal funki ja lisab suurepärase soolo trummidel. Tema esinemised on kuulajate jaoks alati väga köitvad ja ligitõmbavad.

 

Lisaks oma maailmaturneele kuulub Kalle süda ka Taani televisioonis toimuvale „Kalle’s Denmarks Tour’ile“, kus ta kutsub lapsi muusikat ja end ümbritsevat kuulama, külastab 12 Taani linna ning loob igast neist erilise laulu. Jazzkaarel küsib Kalle lastelt, mida mängida ning loob nende koos erilise laulu Tallinnast.

 

Kallega kordamööda lisavad kontserdile vaiksema, kuid vähemalt sama lõbusa mõõtme suured ja väikesed miimid. Mitu aastat lapsi klounina lõbustanud Aita Vaher vahetab mõnikord punase nina valge näo vastu ja naudib olukorda, kus ei tohi sõnakestki rääkida. See on roll, mis annab näitlejale hea võimaluse kasutada teisi väljendusvahendeid. Aitale sekundeerib suurepärane kolleeg Kaido Rannik, kes ütleb: „Miim on vaikuse saadik, ta ei lärma. Miim on mask, mille all on näitleja kaitstud, ta on vaba. Žesti täpsus ja näo miimika nõuavad näitlejalt oma instrumendi head tundmist. Miim on vabadus ja vastutus!“ Miimiõpilastena teevad kaasa Tallina Ühisgümnaasiumi Kultuuriharu teatrikunsti õpilased ja Teatrikool TeatriPolygoni noored.

 

Vahvad laevasõidud Kajsamooril! kell 12.30 ja 15.30, registreerige siin. PS! Laevasõitudele on piiratud arv kohti ning vajalik on eelnev registreerumine. 

Danske erisoodustus laevasõitudele ei kehti.