fbpx

Mount Kimbie on kahe Londoni andeka muusiku Kai Campose ja Dom Makeri duo. Tegeliku keerutavad plaate, trimmivad nuppe, heebeldavad ja mängivad pille kolm meest. Jazzkaarele on kampa võetud ka Kai ja Dominici sõber trummar Tony Kus. 

 

Mis muusika see on? Tulge ja kuulake. Igatahes Kai ja Dom alustasid samas sahtlis, kus nende sõber James Blake. James on suuresti süüdi ka nende kõlapildi kujundamises. Mõlemad kütsid madalama otsa elektroonilist muusikat, aeg-ajalt vokaalijuppe lugudesse torgates. Tänaseks on Blake’ist saanud laulev „uue-souli” kaanepoiss. Mount Kimbie vallutab uusi klubilavasid ja teeb koostööd artistidega nagu The XX, The Big Pink, The Foals, King Krule, Andreya Triana. Ja neile on antud austav tiitel post-dubstep pioneerid. 

 

„Mount Kimbi on James Blake’i kõrval üks post-dubstepi suuremaid staare. Vaieldamatult seekordse Jazzkaare kaasaegseim artist,“ hõikab Raul Saaremets ja teda tasub uskuda. 

 

Kai ja Dom eksperimenteerivad helide loomisel paljuski enda poolt jäädvustatud ümbritseva keskkonna salvestustega ehk sämplitega. Nende 2010. aastal ilmunud  debüütalbum „Crooks & Lovers”, võeti kriitikute vaimustusega vastu, kusjuures kiidusõnadega ei koonerdatud. Eelmisel aastal ilmunud teisel täispikal albumil „Cold Spring Fault Less Youth“ on bänd oma kõla veelgi säravamaks ja avaramaks lihvinud. Mount Kimbie on mikrofonid sisse lülitanud ning hulganisti akustilisi pille elektrooniliste kõrvale linti mänginud. Nad kasutavad sahisevaid tantsupõranda biite, väänlevat tiksumist, aeglasi ballaadegi. Mõned lood näitavad ennast sketšina, mõned jälle üllatavad – näiteks teeb plaadil paaris loos kaasa hetke üks säravaimaid Briti noori muusikuid King Krule ehk Archy Marshall. Duo uus suund on otsingulisem kui nende debüütalbum. 2013. aasta lõpul said nad edu nautida ka USA ja Euroopa turneedel, kus duole lisandus ka trummar Tony Kus. 

 

Mount Kimbie uus suund on põnev, live’idel mängivad nad ise kitarre, peksavad trumme, näpivad sämplereid, trummimasinaid ja süntesaatoreid ning laulavad vaheldumisi. See muusika lihtsalt haarab kaasa trendimaia publiku. Ka bändiliikmed ise on väljendanud üllatust, kui tiheda ja valjuna nende heli just kontsertidel kõlab. This band is LOUD!

 

Kontserdi eel ja järel soojendab Taani crazy trummar Karsten Matheisen ja armastatud muusik ja DJ Sander Mölder.

 

Koosseis:

Kai Campos – elektroonika

Dom Maker – elektroonika

Tony Kus – trummid

 

http://www.mountkimbie.com/