fbpx

Vaid veidi üle 20-aastane prantslanna Nina Attal (1992) mängib kitarri virtuoosselt ja vabalt nagu mõni legend ning on ka populaarne laulja-helilooja. Ta on tõusev täht, kes juba annab staadionikontserte ja astub üles mainekamatel jazzifestivalidel nagu Montreali Jazzifestival, Avoine Blues Festival, Jazz Europe, Ascona Jazz, Elbjazz, jt. Nina Attal on Prantsuse pärl, mida tasub avastada. 

 

Pariisist pärit lauljatar paneb ka kõige nõudlikuma jazzipubliku tantsima. Blues, soul, funk saavad noorelt lummavalt muusikult maagilise puudutuse ning publik naudib täiega lauljatari vaba ja artistlikku esinemist. 

 

Nina Attali eeskujudeks olid esiti B.B. King, Albert Collins, Buddy Guy , Etta James ja teised legendaarsed bluusmuusikud, kuid siis avastas ta ka Sharon Jonesi, Prince’i, Larry Grahami, Stevie Wonderi ja Lenny Kravitzi. Tema isikupärase muusikamaitse kujundasid erinevad muusikastiilid. Kitarrimängu hakkas neiu õppima 13-aastaselt ning 17-aastaselt otsustas ta hakata professionaalseks muusikuks. 2009. aastal võitis ta konkursil Blus sur Seine 5 auhinda esinedes kõrvuti selliste kuulsustega nagu Lucky Peterson, Jean-Jacques Milteau jt. See võit avas talle suurte festivalide uksed Prantsusmaal, Kanadas ja mitmetes Euroopa riikides. 2010. aastal ilmus 5 looga EP plaat. Lauljatari 12 palaga album „Yellow 6/17“ ilmus 2011. aastal. Selle muusika on Nina Attal loonud koos ansambli kitarristi Philippe Deviniga.

 

Jazzkaare publikul on ainukordne võimalus nautida Nina Attali esinemist koos seitsmeliikmelise ansambliga.

 

Kontserdi eel ja järel keerutab plaate Raadio 2 saate “Must Mesi” saatejuht ja alati säravalt stiilne DJ Heidy Purga.

 

Koosseis:

Nina Attal – laul, kitarr

Sylvain Fétis – saksofon

Vincent Payen – trompet

Philippe Devin – kitarr

Damien Cornelis – klavpillid

Edouard Coquard – bass

Julien Audigier – trummid

 

http://ninaattal.com/