fbpx

Samba Preludio

Seal, kus Jobim kohtub Chopini ja Schubertiga, elustuvad kaunimad unistused muusikas. Bossarenova on võrratu trio, mille hing on brasiilia hõbehääl Paula Morelenbaum. Tema kristallselge vokaal ja magus melanhoolia toovad suurepäraselt esile bossa nova iseloomulikud küljed. Trio sai alguse 2009. aastal, tähistamaks bossa nova poolsajandit. See stiil on maailmas jätkuvalt populaarne, kuid trio on leidnud täiesti värske lähenemise aegumatutele bossanoovadele.

Lauljatar on aastaid esinenud legendaarse Antonio Carlos Jobimiga tema erakordses „Nova Bandas“, mille viimane album „Antonio Brasileiro“ tõi postuumselt Jobimile Grammy. 1997. aastal andis Jobim-Morelenbaum perekondade kvintett Jazzkaarel unustamatu kontserdi. Suure  rahvusvahelise edu saavutas lauljatari trio albumiga „Casa“ ja kahe live-albumiga, kus ta esines koos oma tšellistist abikaasa Jaques Morelenbaumi ja Jaapani kuulsaima jazzpianisti-helilooja Ryuichi Sakamotoga. 2004. aastal ilmus lauljatarilt sooloalbum „Berimbaum“, mis on pühendatud bossa nova kuulsaimale poeedile Vinicius de Moraes’le. 2009. aastal ilmunud album „Telecoteco“ pälvis aga kõrge tunnustuse Latin Grammy auhinna.

Bossarenova nägu on kahtlemata maailmamuusika särav täht Paula Morelenbaum. Trio teised liikmed on samuti tunnustatud muusikud. Pianist ja hinnatud arranžeerija Ralf Schmidt on mänginud paljude jazzitippudega nagu Herbie Hancock, Michael Brecker, Natalie Cole jt, juhatanud bigbande ning salvestanud erinevate koosseisudega paarkümmend heliplaati. Euroopa üks tunnustatumaid trompetimängijaid Joo Kraus on pälvinud Saksamaa kõrgeima ECHO jazziauhinna ja on väga oodatud trompetist paljudes koosseisudes.

Bossarenova suudab suurepäraselt ühendada klassikalise muusika pärlid hõrgu bossa nova maailmaga ehitades nii sildu üle ajastute kui ka kontinentide. Muusikaline jalutuskäik viib Frederic Chopini kokku Antonio Carlos Jobimiga loos „How intensive/Prelude op28 no4“ ning samas seisavad kõrvuti Franz Schuberti „Serenaad“ ja Marcos Valle „Samda De Verao/So Nice“. Nõnda on ansambel oskuslikult sidunud erinevad maailmad, kuid samas säilitanud muusika eheduse.

Koduleht: http://www.paulamorelenbaum.com.br

http://bossarenova.wordpress.com

Koosseis:

Paula Morelenbaum – vokaal

Ralf Schmid – klaver

Joo Kraus – trompet