fbpx

Portico Quartet kõlab nagu miski, mida pole eales varem kuuldud. Londonist pärit Mercury auhinna nominentide ainulaadne muusika on laienenud haarama uusi heliterritooriumeid. Saades inspiratsiooni elektroonilisest, ämbient, klassikalisest ja tantsumuusikast viivad nad oma imeliku, ilusa, filmiliku tulevikumuusika uutele horisontidele, kus pealtvaatajaiks Burial, Mount Kimbie ja Flying Lotus koos Arve Henrikseni ja Bon Iveri tekstuuride Steve Reichi ja Max Richteri viirastustega. Kuid seda kõike matab rõõm muusika tegemisest. Müstika ja draamaga vürtsitatud Portico Quartet viib oma kuulaja tulevikku.

 

Nende teekond ansamblina üle viie aasta tagasi on kulgenud esinemistest Londoni määrdunud tänavatel lõputute rahvusvaheliste kontsertideni Berliinist Pariisini, Londonist New Yorgini ja mujalegi. Nende iseprodutseeritud debüütalbum „Knee Deep In The North Sea“ nomineeriti 2008. aasta Mercury Music auhinnale ning pistis rinda muuhulgas selliste hiiglastega nagu Radiohead, Robert Plant ja Elbow. Pärast seda sõlmisid nad lepingu Peter Gabrieli Real World plaadifirmaga. Nende järgmine plaat „Isla“, mille produtsent oli John Leckie ning salvestati Abbey Road stuudios, uuris lainurk-objektiiv-filmilikke teemasid ja tekstuure. Tänaseks on ilmunud ka kolmas, nende omanimeline album, millel kõlavad õõvastav hang-trumm, ebamaine saksofon, maine bass ja trummid – kõik läbi orgaanilise elektroonika ja efektide, mis sukelduvad pea ees eepilisse filmilikku kõlapaletti. Selline tulemus saavutati kaasates hang-trummi ja klahvpillimängija Kier Vine juba toimivasse ansamblisse, kuhu kuuluvad trummar Duncan Bellamy, bassist Milo Fitzpatrick ning saksofonist-klahvpillimängija Jack Wyllie.

 

Enne kontserti mängib plaate Raadio 2 saatejuht, perfektsionistist graafiline disainer, melomaan, plaadikollektsionäär ja DJ Alari Orav.

 

Koosseis:

Duncan Bellamy – trummid, elektroonika

Jack Wyllie – saksofonid, elektroonika

Milo Fitzpatrick – bass, elektroonika

Keir Vine – hang-trumm, klahvpillid

 

http://www.porticoquartet.com/