fbpx

Tasasele maale

Kontsert „Tasasele maale” on inspireeritud Eestimaa varjunditerohkest ja malbest loodusest tunnetatuna läbi erinevate aastaaegade õhustiku. Robert Jürjendali loodud muusikaline materjal koosneb lihtsatest meloodilistest paladest, millest sünnib elektroonika abil fantaasiarikkaid helivälju. Kitarristi ja harfivirtuoosi Liis Viira dialoog ja kooskõla on imekaunid pannes helisema Niguliste kiriku iidsed võlvid.

Robert Jürjendal on heliloojana ja kitarristina tegutsenud läbi aastate koos paljude Eesti ja välismaa artistidega nagu Weekend Guitar Trio, UMA, Arvo Urb, Riho Sibul, Markus Reuter, Tim Bowness, Jan Bang jpt. 1988. aastast alates on ta esinenud festivalidel Euroopas, USA-s, Venemaal ning Moldovas. Lisaks kitarrile on Robert Jürjendal komponeerinud muusikat keelpillikvartetile, klavesiinile, vaskpillidele, häälele, erinevatele ansamblikoosseisudele ning kooridele. Ta on loonud muusikat ka mitmetele teatrilavastustele ning dokumentaalfilmidele nagu „Inimese mõõt” (M. Kõrver), „Maastiku mustrid” (R. Västrik), „Lawnswood Gardens” (P. Kuczynski) jt. Olles küll osaline rohkem kui 40 plaadi loomisel, andis Robert Jürjendal 2013. aasta kevadel välja oma esimese sooloplaadi „Rõõmu allikas“ („Source of Joy“, Unsung Records).

Kontserdil „Tasasele maale” on kaasategev helilooja ja harfimängija Liis Viira, kellega koos osaleti mullu ka ansambli Weekend Guitar Trio 20. juubelikontsertidel. Viira tegutseb vabakutselise heliloojana, mängib harfi Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning ansamblis Una Corda. Ta on ka oodatud külalissolist mitmetes koosseisudes. Heliloomingu alal on ta end täiendanud Helena Tulve ja Margo Kõlari juures. Tema muusika on kõlanud mitmetes Euroopa mainekates kontserdisaalides. Liis Viira “Liivaterade raamat” suurele ansamblile pälvis 2012. aastal Eesti Muusika Päevadel heliloojapreemia.

Koosseis:

Robert Jürjendal – kitarrid, kitarr-orel, live-elektroonika

Liis Viira – harf