fbpx

„Vaguement Godard“ („Ähmaselt Godard“) on prantsuse pianisti ja helilooja Stephan Oliva sooloklaveri triloogia kolmas osa. Album salvestati La Buissonne’i intiimses stuudios live kontserdil koos publikuga. Kaks eelmist osa „Ghosts of Bernard Herrmann“ ja „Film Noir“ võeti kriitikute ja kuulajate poolt soojalt vastu kõikjal Euroopas.

 

„Vaguement Godard“ on filmitegija-kinorevolutsionääri Jean-Luc Godardi muusikaline portree. Materjali rikkalikkusest inspireerituna improviseerib Oliva klaveril meenutades Jean-Luc Godardi selliseid meistriteoseid nagu „Viimsel hingetõmbel“, „Elada oma elu“, „Hull Pierrot“, „Väike sõdur“, „Põlgus“, „Aphaville“, „Päästku end, kes saab“, „400 lööki“, „Virvatuli“, „Nõod“ jpt. Filmimuusika teemadki on pärit tuntud meistritelt, teiste seas on Jean-Luc Godardi filmidele muusikat loonud Michel Legrand, Martial Solal, Georges Delerue jt. kuulsad heliloojad-muusikud. 

 

Stephan Oliva äratas juba 80ndatel tähelepanu nii trio- ja duo-koosseisudes kui ka sooloartistina – tema stiil ja äärmiselt tundlik puudutus hakkasid asjatundjatele kohe silma. Pianistil on väga hea stiilitunne ja eklektiline maitse, mis varieerub tema enda kompositsioonidest meistrite nagu Bill Evans, Lennie Tristano, Paul Motian jt loominguni.

 

Oliva albumid on saanud mitmeid auhindu nagu Django d’Or (Kuldne Django, 1992), korduvalt on ta valitud prantsuse jazziajakirja Jazzman aasta üllatajaks, ta on pälvinud Boris Vian’i auhinna Prantsuse Jazziakadeemialt, Charles Cros akadeemia Lemmikalbumi tiitli jne.

 

Stephan Oliva on kirglik filmiarmastaja ning mänginud muusikat mitmete tummfilmide taustaks. Ta on kirjutanud muusikat lühifilmidele ning salvestanud kolm kuulsatest filmitegijatest inspireeritud albumit. 

 

Koosseis:

Stephan Oliva – klaver 

 

http://www.stephanoliva.com/en/oliva.htm

http://www.vapaataanet.fi/2014/04/stephan-oliva-on-a-solo-tour-in-estonia-and-finland/#.U0eUevmSySr