fbpx

Susana muusika on kaunis, habras ja õrn nagu esimesed kevadel puhkenud pungad. Lauljatar on õppinud inglise ja hispaania kirjandust; pianisti, laulja ja laululoojana on ta autodidakt. Ammutades inspiratsiooni lemmikutest nagu Nina Simone, Tom Waits, Prince ja The Beatles, loob ta omaenda muusikalise võlumaailma. 

 

Susana Sawoffi muusika kuulamist võiks võrrelda mängulise „ühenda punktid joonega“ tegevusega, kus lõpuks selgub üllatav tervikpilt. Tema laule võib kirjeldada kui Susana isikliku mikrokosmose pildikesi.  Iga ta kontsert on kui omapärane reis sisemaailma, mille uksed avab lauljatari lohutav, soe ja sügav melanhoolse varjundiga hääl. Peenelt lihvitud poeesia keskendub armsatele detailidele ning vaatleb elu otsekui luubi all. Suurendus muudab Susana mikrokosmose igaühe makrokosmoseks ning see tunne jääb kestma veel kauaks pärast kontserdi lõppu.

 

Klassikalise jazztrioga – klaver, bass ja trummid – mängitud palad saavutavad oma mõjuvuse läbi minimalismi, mis keskenduvad lugude tuumale. See on harv selgusehetk meie üleinformeeritud maailmas; muusikaline kalligraafia, kui soovite. 

 

“Austria Diana Krall” (Kronen Zeitung)

“Suur mõnu on neid kolme koos esinemas vaadata!” (Kultur Magazine)

“Liigutav ja õrn kontsert!” (Canberra Jazz Blog)

“Mitte ainult jazziarmastajad ei armu Susana Sawoffi” (Relevant Magazine)

 

Susana Sawoffi teine album ilmub 2014. aasta mais. Eesti kontsertidel võib juba kuulda värsket repertuaari. Susana muusikaline reis kulgeb mänglevalt mažoorsete ja minoorsete heliväljade vahel nagu avakosmuses lendlevad gloobused, mis aeg-ajalt puhkevad sillerdavateks meloodiateks. 

Täname: Austria Saatkond.

Koosseis:

Susana Sawoff – vokaal, klaver

Joerg Haberl – trummid, vokaal

Christian Wendt – bass/kontrabass, vokaal

 

http://susanasawoff.com/

 

Piletimüük: eelmüük kuni 05.04 5.-, eelmüük kuni 22.04 8.20.-/ 6.50.- , kohapeal 9.- (kohapeal soodushinda pole)