fbpx

Feat. Karl Frierson + DJ Quest

„Oleme siin, et teid tantsima panna!“

 

The Hi-Fly Orchestra on vaimustavalt energiline live-ansambel, kes teab täpselt, mida teeb, kust tuleb ja kuhu läheb. Muusikud, kes muuhulgas mängivad ka paljudes teistes populaarsetes jazzikooslustes, nimetavad oma muusikat 60-ndatest mõjutatud dancefloor jazziks, millest ei puudu nakatav tantsulisus ja ladina-ameerika teravus ning mis suudab publiku alati kaasa elama panna. 

 

„Me oleme alati olnud päris-ansambel,“ ütleb bändi liider saksofonist Florian Riedl. „Alates bändi loomisaastast 2005, oleme jumaldanud vanamoodsat salvestamisviisi, kus kogu kõla tekib ühes ruumis ning muusika saab lindile ühe suure jämmimise tulemusena.“ Kõrge lennuga Hi-Fly orkestri viimane album „Get Ready“ on stiilne rännak, millega ansambel jõuab taas juurte juurde. Kahele eelmisele albumile „Samboogaloo“ (2007) ja „Mambo Atomico“ (2008) järgnenud Euroopa-turneede edu tõestas, et The Hi-Fly Ochestra on tulnud selleks, et jääda ja võita publiku südamed kõikjal maailmas. 

 

Jazzkaare kontserdil teeb kaasa USAst pärit laulja-helilooja-näitleja Karl Frierson, kes on muuhulgas legendaarse ansambli De-phazz frontman ja üks asutajaliikmetest. Friersonil on ilmunud ka edukas sooloalbum „Soulprint“. Ta osaleb külalishelilooja ja -lauljana mitmetes projektides, s.h The Hi-Fly Orchestra ridades.

 

Florian Riedl õppis Münchenis Richard Strauss’i nimelises Konservatooriumis saksofoni ja fööti. Lisaks The Hi-Fly Orchestrale juhib ta oma jazztriot “Sonic Drei“ ning esineb koos Christian Prommers Drum Lessons’iga (kes mäletab, sis Prommeri kontsert toimus mõned aastad tagasi Jõulujazzil). Lisaks sellele on saksofonist loonud muusika mitmetele filmidele ja televisioonile.

 

Münchenist pärit pianist Chris Gall lõpetas 1998. aastal maineka Berklee College of Music’u ning on sealtpeale keskendunud ladina muusikale ja kaasaegsele jazzile. Tema triolt on ilmunud kaks CD-d (mõlemad ACTi leibeli alt) ning ta on korduvalt esinenud suurtel jazzifestivalidel nagu Jazz Baltica ning Montreaux ja avanud oma trioga ka Jazzkaare 2008. aasta sügishooaja. Viimati viibis Gall Buenos Aireses samuti Jazzkaart korduvalt väisanud Quadro Nuevo külalissolistina. 

 

Bassist Jerker Kluge eelistab stiilidest enim jazzi, ladina rütme, afrobeat’i, funky’t, souli ja hip-hop’i. Lisaks Hi-Fly’le salvestab ja produtseerib ta  mitmete enda koosseisude muusikat nagu nt Deep Jazz.

 

Trummar Hajo von Hadeln on igas mõttes mitmekülgne. Tema eeskujuks on brasiilia samba trummarid, kuid ta on võrdselt osav svingides. Tihti võib teda näha esinemas nii telestuudios kui ka jazzilavadel. 

 

Ravi Pagnamenta õppis Roomas TIMBA löökpillikoolis ning on käinud mitmel õppereisil Kuubal ja mitmel pool Aafrikas tutvumas kohalike löökpillitraditsioonidega. Ta elab ja töötab Münchenis ning osaleb mitmetes ladina, popi ja jazzikoosseisudes

 

Enne ja pärast kontserti mängib plaati DJ Quest. DJ Quest on kodumaise plaadifirma Emerald City omanik, Raadio2 saatejuht ja produtsent, aga ennekõike tuntud kui melomaan ja DJ.

 

Koosseis:

Karl Frierson – vokaal

Florian Riedl – altsaksofon, flööt

Chris Gall – klaver

Jerker Kluge – kontrabass

Ravi Pagnamenta – löökpillid

Hajo von Hadeln – trummid

 

http://cargocollective.com/thehiflyorchestra

http://karlfrierson.com/