fbpx

Whispering of the stars

 Kaks Šotimaa populaarset jazzmuusikut saksofonist Tommy Smith ja pianist Brian Kellock jõuavad oma värsket albumit “The Whispering of the Stars” esitledes Jõulujazzile. Duo võlub hõrgu ja maitseka jazzistandartide tõlgendusega, mõnusa sarmi ja kauni ekspressiivsusega. The Guardian’i arvustaja John Fordham kirjutab duo kohta: “Nad võivad mängida midaiganes, sest nad oskavad suurelt mõelda asjadest viisil, mida teised ei suuda.”

Duo on jazzis populaarne kooslus, kus tuleb struktuuri ja meloodiate ilu väga selgelt esile. Nagu varasemate albumite “Bezique” ja “Symbiosis” on ka kolmanda albumi kava koostatud hea maitsega. Jazziklassika teemad nagu “You Must Believe in Spring”, “Tenderly”, “Stardust”, “Moonlight Serenade” ei saa jätta kuulajat ükskõikseks. Mõlemad muusikud pakuvad sadu kordi mängitud lugudes värskeid esitusnüansse.

The Guardian’i, The Observer’i ja The Scotsman’i ajakirjanikud on nende mängu ja kooslust iseloomustanud sõnadega nagu sädelev partnerlus, maailmaklass, loomulik kooskõla, pimestav, leidlik, teravmeelselt kütkestav, luksuslikult rikkalik – kõike seda pakubki meisterklassi muusikute kontserdikava.

Tommy Smith (1967) on särav saksofonitäht, Šoti Rahvusliku Jazzorkestri juht ja helilooja. Esimese oma heliplaadi “Giant Strides” salvestas Tommy Smith kuueteistkümneselt. Viljaka karjääri jooksul on saksofonistilt ilmunud 26 omanimelist albumit koosseisudega duost big bandini. Värskeim neist on kevadel ilmunud jazziklassika pärlitega duoalbum “The Whispering of the Stars”, mille muusikat esitletakse Jõulujazzi raames Tallinnas, Haapsalus ja Viljandis. Eelmise albumi “Karma” eest pälvis saksofonist seitsmendat korda Šoti kõrgeima jazziauhinna Scottisch Jazz Award. Tommy Smithi mängus võluvad romantika ja sügavus, detailipeensus ja virtuoossus. Ta on koostööd teinud muusikutega nagu Gary Burton, Chick Corea, Jack DeJohnette, John Scofield, Trilok Gurtu ja teised.

Brian Kellock (1962) on meisterlik pianist, kelle stiili on võrreldud Oscar Petersoni ja Monty Alexanderiga. Mainstreami kõrval valdab Kellock vabalt ka kaasaegset jazzikeelt. Ta on koostööd teinud jazzistaaridega nagu Sheila Jordan, Art Farmer, Stanley Turrentine, James Morrison. Kellock on tunnustuse võitnud oma klaveritrioga, millega ta esitab samuti peamiselt jazzistandardeid.

Koduleht: http://www.tommy-smith.co.uk/ts/tommy-smith-brian-kellock/

Koosseis:

Tommy Smith – tenorsaksofon

Brian Kellock – pianist