fbpx

Veebruaris andis Norra label Jazzaggression Records välja Tõnu Naissoo trio salvestustega aastaist 1967 – 1969. Tõnu Naissoo debüütalbumil kõlavad pianisti enda lood, lisaks üks pala isa Uno Naissoo sulest ja üks laul Eugen Feliciuse loomingust.  

 

Tõnu Naissoo oli noorim eesti jazzmuusikuist, kes sai oma heliplaadi ja seda tänu meeldejäävale esinemisele legendaarsel 1967.aasta Tallinna rahvusvahelisel jazzifestivalil. Kaasaegse helikeelega Tõnu Naissoo moodne deep jazz võinuks vabalt olla Euroopa parimate albumite seas, kuid suletud piirid ei lasknud plaadil laiemalt levida. Trio koosseisus mängisid toona koos Tõnu Naissooga bassist Jüri Pliznik ja trummar  Eino Tandre.

Praeguseks on Tõnu Naissool oma albumeid ilmunud 15, neist 11 Jaapanis, kus on klaveritrio huvilisi jätkuvalt palju. Kaks albumeist on pühendatud isa Uno Naissoo loomingule. 

 

Tõnu Naissoo rikkalikku pilliarsenali kuuluvad klaveri kõrval ka süntesaatorid, elektroonilised klahvpillid, hammondorel, orel. 

Klaverist püüdis Tõnu helisid võluda juba oma legendaarse heliloojast isa Uno Naissoo põlvel istudes. Jazziplaate ja salvestusi oli nende kodus rikkalikult, neid kuulates kujunes ta muusikaline maitse. 16-aastase pianisti helikeelt iseloomustavad selged meloodilised kujundid,  värsked harmooniad ja vaheldusrikkad rütmid. 

 

1966. aastal liitus 15-aastane Tõnu Naissoo bigbändiga Mickeys. Järgnes koostöö ansamblitega Collage, Optimistid, Sinilind, Laine, Synthesis, Kaseke ja 30 aastat pianistitööd hotell Virus. Ta on osalenud paljudes rahvusvahelistes jazzikollektiivides nagu EBU Big Band, Vladimir Tarasov’s Baltic Art Orchestra, mitmetes klassikalise muusika projektides ja jazzansamblites. Erinevatest jazzikoosseisudest on talle kõige südamelähedasem klassikaline jazztrio, kuhu kuuluvad  klaver, kontrabass, trummid. 

 

Jazzkaare viimasel kevadisel klubikontserdil kõlab 60-aastate lõpul kirjutatud muusika pisut kaasaegsemalt ja koos tuliste noorte muusikutega Norrast ja Soomest. 

 

Koosseis:

Tõnu Naissoo – Rhodes & Moog

Teemu Åkerblom – kontrabass (Soome)

Aleksi Heinola – trummid (Norra)

 

http://www.tonunaissoojazz.com/