fbpx

Vaiko Eplik ja Kristjan Randalu esinesid esmakordselt koos 2010 Jazzkaarel. Tulemus oli album „Kooskõla“, mis pälvis Eesti Muusika Auhindadel 2012 aasta jazzalbumi tiitli.

 

Vaiko Eplikul  ja tema ansamblil Eliit on eriline positsioon eesti pop-rockmuusikas. Eplikule kui vokalistile-multiinstrumentalistele meeldib koos sõprade improviseerida ja uusi heliavarusi avastada, kuid samas seab ta ka endale üha uusi väljakutseid. Vaiko on nii mõnegi albumi kõik pillid ja vokaalpartiid ise stuudios sisse mänginud. Oma võimeid on ta proovinud ka Eurovisioonil ja edukalt osaleb ta ka muusikalides. Pole kahtlust, et Vaiko Eplik on toonud värskeid tuuli eesti pop-rock maailma. Esimese koostöö käivitas Vaiko 4. albumi materjal, nüüdseks on tal käsil juba 8. plaadi muusika.

 

1978. aastal sündinud Kristjan Randalu on elanud Saksamaal, Inglismaal ja USAs. Ta on esinenud paljudel mainekatel kontserdilavadel maailmas, näiteks Carnegie Hallis. Randalu viimase aja koostööpartnerite hulka kuuluvad ka jazzimaalimas suunanäitajatena tuntud saksofonist Dave Liebman, trummar Ari Hoenig, kitarristid Nguyen Le ja Ben Monder. Randalu muusikat kuuleb ligi 30 helikandjal. Ben Monderiga koostöös ilmus äsja ka duoalbum „Equilibrium“. Alates 2011. aastast kuulub Randalu Tuneesia udi-virtuoosi Dhafer Youssefi ansambli püsikoosseisu, mis on viinud teda kontserdireisidele väga mainekatele festivalidele Euroopas ja Põhja-Aafrikas, eelmise aasta lõpus ilmus koosseisul ka plaat „Birds Requiem“. 

 

Sel korral kõlab ennekuulmata materjal.

 

Koosseis:

Vaiko Eplik – laul, kitarr, elektroonika

Kristjan Randalu – klaver

 

Vaiko Eplik https://soundcloud.com/vaikoeplik

Kristjan Randalu http://www.randalu.com/