fbpx

Dokkfilm inimesest, kes vaikselt telgitagustes töötades sai lähedaseks bändiga, keda ta ise fännas, ja lootis, et nad maailmakuulsaks saavad. Juhuslikult oli tegu bändiga The Beatles, kes ühel hetkel hullutas teismelisi üle maailma ja jättis tugeva jälje poppmuusikasse. Iga tollase tüdruku unistus oli olla nii lähedal nendele megastaaridele nagu oli tagasihoidlik Liverpooli neiu Freda Kelly.

 

Freda Kelly oli ja on töökas ning siiras, mis kumab ka filmist väga hästi läbi. Neiu nägi väga lähedalt biitlite eraelu ning hoidis saladusi, kuid kõiki oma jutte ja mälestusi on ta hoidnud endaga. Film on armas tagasivaade poppmuusika arengu ühele mõjuvõimsamale bändile, ilma glamuuri ja särata, kuid personaalselt ja isiklikult, ja heidab pilgu ka John Lennoni, Paul McCartney, George Harrisoni ja Ringo Starri perekondadele ja kuidas nende kasvav kuulsus neid mõjutas. Freda oli nooremeestele õe eest, perekondadele tütre eest. Freda Kelly küsib filmi alguses, kes tahaks üldse kuulda The Beatles’i lugu nende sekretärilt. Muidugi meie, muusikafännid. Ta jutustab loo bändi kuulsaks saamisest nii vahetult, justkui võiks selline fenomenaalne asi juhtuda meie sõprade bändidega. 

 

Neiu armastas oma tööd, kuigi seda oli palju. Tema oli inimene, kes fännidele esialgu oma isikliku koduaadressi andis ning siis mõne kuuga kirjade alla mattus.Ta seisis hea selle eest, et fännid saaksid oma autogrammidega fotod ja vastused, pani kokku uudiskirju ja jätkas aastaid pärast bändi laialiminekut veel fännikirjadele vastamist.

 

Freda Kelly on armas, tubli töömesilane ja see dokumentaal on suur kummardus talle kui sekretärile, The Beatles’ sõbrale ja fännile.

 

Merli Antsmaa

 

Originaalpealkiri: Good Ol’ Freda

Aasta: 2013

Riik: Suurbritannia / USA

Režissöör: Ryan White

Produtsent: Kathy McCabe