fbpx

Šveitsi mainekatest muusikutest koosnev modernjazzi trio VEIN on regulaarselt teinud koostööd külalisesinejatega ja loonud põnevaid stiilipiire ületavaid helimaailmu. Seekord tulevad nad Euroopa turneele koos ühe oma lemmiku, USA legendaarse saksofonisti Greg Osby’ga. Trio liikmed inspireerivad teineteist ja bändis kehtib võrdsuse printsiip. Sama koduselt tunnevad trio liikmed end ka mängides kontsertidel ja stuudios koos Greg Osbyga. 

 

Osby on praeguse jazzimaailma üks olulisemaid saksofoniste, tema stiil on intelligentne ja eriline, kuid samas traditsioone austav. Osby on oma nime all välja andnud 20 albumit ja esinenud rohkem kui sajal teiste jazzitippude heliplaatidel nagu Jack DeJohnette, Steve Coleman, Jim Hall, Herbie Hancock, Joe Lovano, Clark Terry jpt. Ta on pälvinud hulga auhindu ja kriitikute kiitust. Ajakiri Playboy nimetas Osby 2009. aasta jazzartistiks. Osbyle ei ole võõrad funk, freejazz, modern jazz, jazziklassika. Koos sõpradega, kelle hulka kuulusid ka Steve Coleman, Cassandra Wilson jt lõi Brooklyni seltskond M-Base’i värske kõlamaailma, mis on paljudele muusikutele eeskujuks tänagi. Osby on leidnud mõttekaaslasi ka Euroopa muusikute seas, mille ilmekaks näiteks on koostöö Šveitsi muusikutega. Koos VEIN-iga liigub ta meisterlikult gruuvivas fantaasiarikkas maailmas.  

 

Ulrich Olshausen, ajalehe Frankfurter Allgemeine Zeitung arvustaja, kirjutab: „Jazziklubis toimus kontsert, mis oli lausa jumalikust klassist. Greg Osby esines koos Šveitsi klaveritrioga VEIN. /…/ Pärast kõike seda, mida 47-aastane altsaksofonist on oma karjääri jooksul korda saatnud, tundub ta ühtsemas seltskonnas kui kunagi varem. /…/ VEIN teeb Osbyle väljakutseid teda samas täielikult toetades. Pianist Michael Arbenz on vististi maailma suurim peitujäänud täht, ta mängib samas klassis Brad Mehldau ja Jacky Terrassoniga, tehniliselt virtuoosne ja täpne, kuid tulvil hullumeelseid ideid“.

 

Greg Osby koostöö VEINiga põhineb ülimal vastastikusel austusel – veel üks põhjus, miks see ansambel koos nii hästi kõlab!

 

Koosseis:

Michael Arbenz – klaver

Thomas Lähns – bass

Florian Arbenz – trummid

Greg Osby – saksofon 

 

Vein http://www.vein.ch/

Greg Osby http://www.gregosby.com/