fbpx

A E R I E on valmis lennuks! Lind on lahkunud pesast! Lennates muusikaga ja muusikas eneses. A E R I E on platform hullumeelsetele lendudele ja sujuvatele rändudele. Aga lennusuunda teavad vaid linnud. 

 

Ansambel A E R I E on Euroopa muusikute lennukas ühisprojekt, mis sai alguse Saksa-Šveitsi saksofonisti Ingo Hippi ja Iiri saksofonisti Sam Comerfordi koostööst. Nad kutsusid bändi musitseerima parimad noored muusikud mitmelt maalt – Peedu Kassi Eestist, Lauret Meteau Šveitsist ja Matthew Jacobsoni Iirimaalt, et luua värsket ja energilist kaasaegset jazzi. Kvintett on andnud viimase kahe aasta jooksul juba 30 kontserti Šveitsis, Saksamaal, Belgias ja mujal. Kevadel ilmus nende debüütalbum “Hatch and Host” ning seda põnevat materjali kuuleb sügisesel Eesti tuuril.

 

Saksofonist Ingo Hipp mängib saksofoni ka bändides TrioT, Octonym ja Metabolism. Ingo on A E R I E bändile muusikat kirjutanud viimased kolm aastat. Iirimaalt pärit saksofonist Sam Comerford on esindanud oma riiki Eupean Saxophone Ensemble’s. Šveitsi kitarrist Laurent Meteau on juhtfiguur omanimelises ja kõrgelt hinnatud ansamblis Metabolism. Peedu Kass on rahvusvaheliselt üks nõutumaid Eesti bassiste. Iiri trummar Matthew Jacobson on välja andnud kaks hinnatud albumit oma Dublinis baseeruva kvartetiga ReDiviDeR.

 

Ingo Hipp – saksofon

Sam Comerford – saksofon

Lauret Meteau – kitarr

Peedu Kass – bass

Matthew Jacobson – trummid