fbpx

Kontserdil jõuab kuulajate ette hõrk valik jazzmuusikat Eesti esitajatelt: idamaise kõlaga rahvusvaheliselt tuntud Abraham’s Café oma täienenud koosseisuga, noor andekas pianist ja helilooja Holger Marjamaa ning silmapaistev jazzlaulja ja helilooja Kadri Voorand.

 

Abraham´s Café on segu maailmamuusikast ja jazzist, milles on tunda klezmermuusika hõngu, araabia meloodiate mustreid ja ladina-ameerika rütme. Muusika autor Kaspar Uljas on oma heliloomingu eest korduvalt pälvinud tunnustust. 2010. aasta kevadel loodud Abraham’s Café tähistab sel kevadel oma viiendat tegutsemisaastat. Esinetud on olulistel Eesti muusikafestivalidel, lisaks Soomes Joensuu festivalil Popkatu, festivalil Positivus 2012 Lätis, Euro-Arab Youth Music Expo Küprosel ja JazzyColors Pariisis. 2013. aasta jaanuaris nägi ilmavalgust ansambli debüütplaat „Journey to Haran“. 2015. aasta aprillis ilmub kollektiivi uus album „Berber Cinema”. Ansambli ridadesse on lisandunud uus kontrabassist Martin-Eero Kõressaar ja kuues liige – oud’i mängija Joonas Pärn, kes on toonud muusikasse juurde palju uusi värve ja orientaalsemaid kõlasid. Uue koosseisuga sai teoks edukas tuur möödunud aasta sügisel Prantsusmaal, Belgias ja Luksemburgis.

 

Holger Marjamaa on noor pianist ja helilooja, kes on esinenud koos mitme orkestriga ja andnud kontserte Eestis, Islandil, Lätis, Ungaris, Soomes, Hispaanias ja Prantsusmaal. Juba on tal võimalus olnud koos töötada maailma tunnustatud tippmuusikutega: Dennis Chambers, Mike Phillips, Datevik, Kevin Walker. Aastal 2013 pälvis Holger Noore Jazzitalendi auhinna oma kontserttegevuse, loomingu ja debüütalbumi „Message/Serenade“ eest.

 

Kadri Voorandit hinnatakse kui Eesti üht omanäolisemat noort jazzlauljat ja heliloojat. 2008 võitis ta Noore Jazzitalendi auhinna, aastal 2009. esitles Voorand oma debüütalbumit „Tunde kaja“, mis ilmus 2011. aastal ka Saksamaal. 2012. aastal esitles ta väga edukalt oma trio albumit “Kosmogooniline etüüd”, mis jõudis ka Euroopa Jazziajakirjade edetabelitesse. 2011. aastal moodustas ta vokaalansambli Estonian Voices, mis võitis Eesti Muusikaauhinnad 2015 parima jazzalbumi tiitli. 2014. aastal võitis lauljanna Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastaauhinna. Hedvig Hanson on Postimehes iseloomustanud Kadri Voorandit järgmiselt: „Muusikas end vabaks lastes ei püüa ta publikule meeldida, tähtis on vaid avanemine ja täielik ausus, iseenese, muusika, teiste muusikute suhtes. Ainult nii saab olla aus ka publiku suhtes. Tema tehnilised oskused koos elektrooniliste abivahenditega annavad võimaluse teostada kõige meeletumaid ideid. Tulemus on igatahes kõrgema kunstilise tasemega, täiesti omalaadne, enneolematu muusika.“ 

 

Abraham’s Cafe koosseis:

Marten Altrov – klarnet, bassklarnet

Kaspar Uljas – akordion, bandoneon

Madis Meister – kitarrid

Joonas Pärn – oud

Martin-Eero Kõressaar – kontrabass, fretless bass

Tõnis Kuusk – trummid, perkussioonid

 

Holger Marjamaa Trio koosseis: 

Holger Marjamaa – klaver 

Heikko Remmel – kontrabass

Jonatan Sarikoski – trummid

 

Kadri Voorand Quartet koosseis: 

Kadri Voorand – vokaal 

Virgo Sillamaa – kitarr 

Taavo Remmel – kontrabass 

Tatu Rönkkö – trummid