fbpx

Kitarristid Ain Agan ja Teemu Viinikainen tunnevad hingesugulust ja jagavad muusikalist mõttelaadi juba üle kümne aasta. Kvartetiks liitusid nendega Soome trummar Mika Kallio ja meie särav bassist Mihkel Mälgand. Koos anti kontserte nii siin- kui sealpool Soome lahte ja aastal 2009 salvestati heliplaat „Pictures“. Jõulujazzil tutvustab kvartett kuulajaile oma värskelt ilmunud teise albumi “Now I Know” muusikat, mille autoriteks on bändi liidrid. Selles isiklikus ja isikupärases muusikas on nii peidetud energiat kui ka helivulkaane.

 

Ain Agan on kui vaga vesi, sügav põhi. Oma vaiksel, kuid järjekindalal moel otsib ta muusikast sügavat ja kaunist sisu, aga kui ta süttib, siis kõlab ta kitarr heleda leegiga.

Muusiku väärtushinnanguid peegeldab ka tänavu kaheksandat korda Aini eestvõtmisel toimunud Viljandi Kitarrifestival. Ain Agan on mänginud väga paljude Eesti muusikutega alates duodest Arvo Pilliroo ja Raivo Tafenauga ja lõpetades suurte koosseisudega nagu Tallinna Kammerorkester. Teemu, Mika ja Mihkliga tunneb ta erilist kooskõla ja kvartett on ta loometeel üks olulisemaid koosseisse.

 

Teemu Viinikainen on Soome üks enimnõutud muusikuid, kelle kontserdigraafik on väga tihe. Kitarrist on musitseerinud koos maailma jazzitippudega nagu trompetistid Randy Brecker ja Tim Hagans, trummar Billy Hart, saksofonist Dave Liebman, kitarrist Wayne Krantz ja paljud teised. Mika Kallio teeb koostööd paljude Soome ja Euroopa tippmuusikutega. Tema säravat trummimängu võib kuulda ka Soome esindusorkestri UMO ridades ning hiljuti asutas ta Helsingis uue trummifestivali. Alati heatujuline Mihkel Mälgand on Eesti bassistaar, keda ihkavad oma bändi mängima nii pop-, rock kui ka jazzmuusikud. Tema mahlakas kuninglik bass õilistab igat ansamblikoosseisu.

 

Koosseis:

Ain Agan – kitarr

Teemu Viinikainen – kitarr

Mihkel Mälgand – bass

Mika Kallio – trummid