fbpx

“Ta on üks planeedi suurimaid talente, kes viib meid tagasi jazzi algusaegadesse,” on öelnud kitarrist Andreas Varady kohta legendaarne jazzmuusik Quincy Jones, kelle agentuuri  artistide hulka kuulub 17-aastane muusik paar viimast aastat. Lühikese ajaga on ta tõusnud hinnatud esinejaks maailma jazzilavadel. Ta on esinenud poolesajal rahvusvahelisel jazzifestivalil. Ungari mustlaste peres sündinud poisi lapsepõlv möödus Slovakkia väikelinnas. Nelja aastaselt hakkas ta kuulmise järgi kitarri mängima. Esimeseks “päris” looks sai jazzistandard  “Blue Bossa”. Poisi iidoliks olid Django Reinhardt, Wes Montgomery ja George Benson. Viimasega on tema mängu vahel ka võrreldud. Bensoni Euroopa ja Ameerika turneedel on Andreas Varady osalenud ka soojendusesinejana. 

 

2007. aastal asus perekond elama Iirimaale. 9- aastasena hakkas noor kitarrist mängima  Limerick’i ja Corki tänavatel, kus poisi virtuoosne kitarrimäng äratas inimeste tähelepanu. Iirimaal kohtas Andreas trummarit ja produtsenti David Lyttle’lt, kellega koos hakati kontserte andma ja salvestati 2010. aastal debüütalbum “Questions”. Noor muusik sai järjest rohkem esinemiskutseid.

 

2011. aastal mängis 13-aastane artist Londonis kuulsas Scott’s Jazz Club’is, olles selle klubi noorim esineja. Andreas hakkas osalema selliste tuntud kitarristide kontsertidel nagu Tommy Emmanuel, Louis Stewart, Lee Ritenour, Martin Taylor, George Benson jt. Ajakiri „Guitar Player” valis ta ajakirja kaanepoisiks. 2012. aastal esines andekas noor artist maailma ühel mainekamal Montreux Jazz Festivalil, kus teda kuulis legendaarne jazzmuusik Quincy Jones. Maestro pakkus noorele virtuoosile kohe plaadilepingut.

 

2013. aasta sügisel sõlmitigi leping maailmakuulsa produtsendi-helilooja David Fosteri plaadifirmaga Verve. Varady 2014. aasta plaadi produtsendid on Quincy Jones, David Foster, David Paich ja Jay Oliver. Plaadil osalevad jazzistaarid nagu Gregory Porter, Roy Hargrove ja paljud teised. 

 

Andreas ei ole kunagi kitarrimängu õppinud muusikakoolis. Tema õpetajaks on olnud isa Bandi, kes mängib Andreas Varady trios bassi, trio trummar on Andrease 11-aastane vend Adrian. Andekas perekond on saavutanud rahvusvahelise tuntuse. Seekordse jaanuariturnee jooksul esinetakse Saksamaal, Austrias, Hollandis ja Eestis. 

 

Links: www.andreasvarady.com

Video: https://www.youtube.com/watch?v=eSSbNt1yX6w

 

Koosseis: 

Andreas Varady – kitarr 

Bandi Varady – bass

Adrian Varady – trummid