fbpx

Eesti silmapaistva poeedi Juhan Liivi luulele on aegade jooksul valminud Eesti heliloojatel koori- , soolo- ja levilaule. Liivi luule avastas enda jaoks ka Jaak Sooäär, kes kirjutas esimese hooga kümme laulu poeedi vähetuntud tekstidele. Kirjaniku 100. surma-aastapäevaks 2013. aastal valmis ansamblil ka heliplaat „Juhan”. Poeedi 150 sünniaastapäeval 2014. aasta aprillis mängiti Liivi kava mitmel pool. Nüüd on Jaak Sooäärel valminud mitmeid uusi laule Juhan Liivi tekstidele, mis ootavad esiettekannet Talvejazzil. 

 

Kitarristid Riho Sibul ja Jaak Sooäär, bassist Henno Kelp ning trummar Andrus Lillepea toovad kuulajateni suure sisendusjõuga kava “Juhan Liivi radadel”, mille emotsioonideskaala ulatub intiimsetest ballaadidest kirgliku rockini. Riho Sibula erilise tämbri süngevõitu kõla ning tumedad harmooniad väljendavad toonast ja tänast maailmavalu. 

 

Liivi luulet iseloomustab lihtsus, siirus, tundesügavus ja erakordne üldistusjõud. Juhan Liivil on palju luuletusi, mis on ajatud ning kõnetavad tänast lugejat, nagu oleks need kirjutatud just tänapäeva silmas pidades. Muuhulgas on Liivil ka palju ühiskondliku ja sotsiaalse sisuga luuletusi, mis kirjeldavad väga tabavalt olukorda tänases Eesti riigis. Ansambel Juhani muusika peateemaks ongi “Eesti oma asi” Juhan Liivi luuletuste kaudu. Muusikaliste väljendusvahendite skaala kaldub seekord jõulise rokiliku väljenduse poole. 

 

Riho Sibulat ja Jaak Sooäärt seob varasemast ajast koostöö mitmetes ansamblites nagu Una Bossa ja Eesti Keeled. Henno Kelp ja Andrus Lillepea on Jaak Sooääre partnerid ka ansamblis Heavy Beauty. Neli suurepärast muusikut teevad kummarduse Eesti suurele poeedile Juhan Liivile.

 

Koosseis: 

Riho Sibul – laul, kitarr

Jaak Sooäär – kitarr

Henno Kelp – bass

Andrus Lillepea – trummid

 

“Kalevi uni” Tuletorni kontserdilt Rannapungerjal 2013 suvel https://www.youtube.com/watch?v=0BEAfnCTCgQ

“Ma kõndisin metsa poole” plaadi esitluskontserdilt:  http://www.youtube.com/watch?v=_FO5NF7XkkE