fbpx

Nelja Grammy omanik Antonio Sanchez on kaasaegses jazzis üks nõutumaid trummareid. Ta mängu võib kuulda enam kui sajal albumil, sealhulgas Chick Corea, Gary Burtoni ja Charlie Hadeni plaatidel. Ta on Pat Metheny esimene eelistus ning ühiselt salvestatud albumitest on 3 pärjatud ka Grammyga. Trummari saavutuste hulka kuulub ka loodud muusika Oscariga pärjatud filmile “Lindmees” (“Birdman”). 

Mexico City’s sündinud Antonio Sanchez alustas trummimängu 5-aastaselt, hiljem õppis klassikalist klaverit Mehhiko Rahvuskonservatooriumis ja jätkas õpinguid Bostonis Berklee Muusikakolledžis. Pärast New Yorki suundumist sai temast väga nõutud trummar ning praegu mängib ta jazzimaailma kõige prominentsemate muusikutega nagu Joshua Redman, Chris Potter, John Patitucci, Danilo Perez, David Sanchez, Paquito D’Rivera, Avishai Cohen, Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves, Miguel Zenon, Scott Colley, Dave Samuels jpt.

Oma nime alt on Antonio Sanchez avaldanud mitu albumit. Plaadil “Migration” (2007) mängivad Pat Metheny, Chick Corea, Chris Potter, David Sanchez ja Scott Colley. Suure edu saavutasid ka järgmised albumid “Live in New York” ja “New Life”. Tema soolokarjääri kõige uuemad teetähised on kaks värsket albumit . “Three Times Three” on duubelplaat, mille peal on kolme särava trio mäng – peale Sancheze enda Brad Mehldau ja Matt Brewer, John Scofield ja Christian McBride ning Joe Lovano ja John Patitucci. 

Värskeim album koosseisuga Antonio Sanchez & Migration kannab nime “The Meridian Suite” – albumil on spetsiaalselt sellele koosseisule kirjutatud 45-minutiline süit ning teised originaallood. Migration on 2011. aastal loodud elektroakustiline koosseis, kus on kaastegevad Seamus Blake saksofonil, John Escreet klaveril ja Matt Brewer bassil – Eesti publik kuulebki sel korral värske albumi materjali just selle koosseisu esituses.

Filmigurmaanile on Alejandro Gonzales Iñarritu filmid tuttavad – Amores Perros, 21 Grams, Babel, Biutiful. 2013. aasta jaanuaris rezissöör oma uue filmi “Birdman” originaalmuusikat tegema Antonio Sanchese. Film, kus mängivad Hollywoodi staarid nagu Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Naomi Watts ja Emma Stone, võitis ka parima filmi Oscari. Kogu filmi heliriba läbib Sancheze trummimäng, mis omab filmi põhiolemuses olulist kaalu.

Koosseis: 

Antonio Sanchez – trummid 

Seamus Blake – saksofon 

John Escreet – klaver

Matt Brewer –bass