fbpx

Albumi “Nokturn” esitluskontsert

Noort kitarristi ja heliloojat Argo Valsi on peetud üheks olulisemaks klotsiks Eesti süvasuunitlusega instrumentaalpopis. Tema mitmenäoline instrumentaalmuusika, kus tõmbuvad ja tõukuvad tunnetuslikult jazz-ile, ambient-ile, elektroonikale ja math rock-ile omased helimaailmad, on rajanud Argole esinemisteid Eesti Vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtule, levimuusikafestivalile Positivus, mitmenädalasele kontserdituurile Venemaal või ka augustikuu suveõhtule Tahkuna tuletornis.

 

Nimekirja Argo Vals Bandi esinemiskohtadest võib pidada sama väärikaks, kuid arvult märksa ahtamaks. Ometi on need vähesed kontserdid lisaks kohalikele ajakirjanikele andnud kiitvat kõneainet ka ajalehele The Guardian või Ameerika ühele juhtivale indie-muusika raadiojaamale KCRW. 

 

Argo Valsi loominguga on ilmunud neli albumit. Teist omanimelise bändi albumit, mis ilmus sel suvel, esitleb ta koos oma kuuest muusikust mõttekaaslasega Sügisjazzil. Kumu auditooriumis Argo Vals Bandi esituses ettekantav album „Nokturn“ on inspireeritud ööst ja minuteist koidu eel. Ja nagu põhjamaistele muutuvaile öödele kohane, võib kontserdilt lisaks tähistaevalikult rahustavatele paladele oodata kuni -35–kraadiseid raputavaid torme.

 

Argo Vals – kitarr, klahvpillid

Karl Petti – kitarr

Kaarel Kuusk – klahvpillid

Tanel Kadalipp – kontrabass

Siim Avango – bass

Ott Adamson – trummid

Kaur Kenk – helikunstnik

 

http://soundcloud.com/argovals

“Kirjad” https://www.youtube.com/watch?v=tkhJ5J50WO4