fbpx
Osta pilet

Kontserdi eel jagatakse ka tänavused jazziauhinnad. 

 

Maailmaklassi saksofonist, meisterlik helilooja, karismaatiline ansamblijuht Chris Potter on oma generatsiooni silmapaistvamaid jazzmuusikuid. 2013. aastal valisid maailma jazziajakirjanikud Potteri Aasta Muusikuks ning 2014 lisandus maineka jazziajakirja Downbeat edetabelis parima tenorsaksofonisti tiitel.

 

Oma ansambli liidrina on Chris Potter salvestanud 15 albumit ja mänginud rohkem kui sajal teiste muusikute heliplaatidel. Teda võib kuulda Pat Metheny, Dave Hollandi, Paul Motioni Herbie Hancocki, John Scofieldi ja teiste jazzitippude stuudioalbumitel. Oma sooloalbumiga “In Vogue” nomineeriti saksofonist Grammyle, lisaks ta on võitnud Grammysid Steely Dan’i ja Pat Metheny ansamblitega. 2014. aastal oli Eesti jazzisõpradel võimalus nautida Chris Potteri mängu Pat Metheny Unity Groupi koosseisus väljamüüdud Nordea Kontserdimajas. Kes taipas tulla hiljem jazziklubisse Philly Joe’s, võis nautida ka saksofonisti klaveriimprovisatsioone koos Eesti muusikutega.

 

Chris Potter on väga avatud muusik, kes lööb kaasa ka kõige meeletumates projektides. Tema saksofonistiil on kujunenud Charlie Parker’it, Lester Youngi ja Sonny Rollinsit kuulates. Fraseerimine, toon, rütmikäsitlus, dramaturgia – kõik need elemendid on talle olulised. Kriitikud on leidnud tema mängus ühiseid jooni ka Joe Hendersoni ja Michal Breckeriga. Oma muusikuteel on Potter jazzi kõrval kokku puutunud erinevate muusikastiilidega rockist klassikani, tema oskus sulatada neid elemente vabal loomulikul moel oma helimustritesse on ületamatu.

 

Chris Potter sündis 1. jaanuaril 1971 Chicagos. Varakult ilmutas ta huvi tundma kitarrimängu vastu, saksofoni hakkas ta õppima kümneselt ja kolm aastat hiljem sai ta oma esimese „keika“. 18-aastaselt suundus ta New Yorki, kus õppis kompositsiooni New School’is ja saksofoni Manhattan School of Music´is. Peagi võeti ta omaks New Yorki jazziproffide poolt ja teda kutsuti paljudesse koosseisudesse. Suurt tähelepanu äratas tema 1997. aastal ilmunud plaat „Unspoken”, millel osalevad Dave Holland, Jack DeJohnette ja John Scofield. Chris Potteri oma ansamblitest on püsivam olnud Underground Quartet, kus mängivad Wayne Krantz, Craig Taborn ja Nate Smith. Iga Chris Potteri album on meistriteos. Saksofonisti töövõime on hämmastav – andes sadu kontserte Pat Metheny ansambliga suutis ta samal ajal luua uut muusikat ja salvestada hingetõmbepauside vahel mainekale plaadifirmale ECM uued albumid „The Sirens” (2013) ja „Imaginary Cities” (2015).

 

Tänaste jazzmuusikute poolt üks enim jäljendatud saksofonist Chris Potter on kevadturneel oma uue kvartetiga. Pablo Held on üks noorema generatsiooni hinnatumaid Euroopa pianiste. Ta on legendaarse pianisti John Taylori õpilane ja aktiivne muusik nii oma bändides kui ka kaasmuusikuna paljude tunnustatud Euroopa ja USA muusikute koosseisudes.

 

 

Joe Martin on New Yorgi üks hinnatumaid bassimängijaid, kes on salvestanud ja esinenud muusikutega nagu Andy Bey, Vinicius Cantuaria, Bill Charlap, Art Farmer, Brad Mehldau, Jane Monheit, Kurt Rosenwinkel, Mark Turner.

 

Marcus Gilmore’i inspireeris muusikaga tegelema vanaisa, legendaarne trummar Roy Haynes, kes kinkis talle esimese trummikomplekti kui Marcus oli kümnene. Ta on esinenud ja salvestanud muusikutega nagu Chick Corea, Gonzalo Rubalcaba, Vijay Iyer, Natalie Cole, Clark Terry, Nicholas Payton, John Patitucci, Cassandra Wilson, Steve Coleman, Wynton Marsalis ja paljud teised.

Koosseis:

Chris Potter
saksofon
Pablo Held
klaver
Joe Martin
bass
Marcus Gilmore
trummid