fbpx

Kahe energiast pulbitseva muusiku – prantslannast pianisti Eve Risseri ja jaapanlannast trummari Yuko Oshima tandem Donkey Monkey tuleb taas Eestisse. Duo on viimaste aastate jooksul vallutanud uusi lavasid nii Euroopas kui Aasias ja saanud kõikjal sooja vastuvõtu osaliseks. Donkey-Monkey on kui iseäralik sürrealistik loom, kes oskab jahvatada maitsvaks roaks jazzi, popmuusika, kaasaegse muusika ja boogie woogie. Vaimustav duo!

 

Yuko Oshima toob kaasa jaapani rokilavade energiat, Eve Risser pistab sõrmed sügavale Euroopa kaasaegsesse jazzi. Nad kohtusid Strasbourgi konservatooriumis, kus moodustati loominguline kooslus Donkey Monkey. Nende võimas sound ja kütkestavad improvisatsioonid ületavad stiilide piire. Tämbrid ja rütmid on neile olulised, kui instrumentidest jääb väheks, võtavad nad appi hääle. 

 

Jaapani trummar ja helilooja Yuko Oshima mängib mitmetes prantsuse jazz- , pop- ja rockansamblites ning šansoonigruppides. Oma sooloetendustes ühendab ta elektro-akustilised helid, sämplerite võimalused, traditsioonilise löökpillitehnika ja hääle. 

 

Eve Risser uurib klaveri tämbrite ja kõlade piire ja on leidnud mõndagi värsket ja huvitavat. Ta on õppinud klaveri kõrval ka flöödimängu, musitseerinud kammeransamblites ning mänginud paljude mainekate muusikutega nagu Charlie Haden, Tim Murphy, Gary Thomas, Ron Anderson, John Hollenbeck, Theo Bleckman jpt. 

 

Koostöös Eesti Jazzliiduga. 

 

Koosseis:

Eve Risser – klaver

Yuko Oshima – trummid