fbpx

Ingrid Lukas esitleb Jazzkaare kontsertidel üle Eesti oma uut albumi “Demimonde”, mis väljendab lauljatari ja helilooja viimaste aastate muusikalist teekonda. Tema muusika on alati kantud isiklikest kogemustest, mis peegelduvad eelkõige tema laulutekstides. Pärast albumeid “We need to repeat” ja “Silver Sectrets” ilmuv plaat on justkui Ingrid Lukase isiksuse vastuolude muusikaline lepitaja. Urbanistlikud biidid ühenduvad müstilise rahuliku kõlaga ning Eesti regilaulu traditsioon sulandub kaasaegse lauluvormiga.

 

Ingrid Lukas loob muusikalisi mantraid, et ennast järjekindlalt omal teel hoida. Nii kingib ta ka kuulajale laule ja meeleolusid, mis avavad universaalseid teemasid väga isiklikul moel. Seejuures avatakse publikule muinasjutulist tantsivate haldjate, vaimude ja näkkide salamaailma, kärarikas suurlinna rütm lükkab lakkamatult edasi liikuma. Viimaks ujub kuulaja muusikalises meres, mis on nagu kaitsev embus ning mille algallikaks on tervendav vesi.

 

Sellel ebamaisel kuid samas ka tavaelust inspireeritud teekonnal saadab Ingrid Lukast tema kauaaegne kaaslane, trummar ja elektroonik Patrik Zosso, kes albumi koos maailmas tunnustatud pianisti ja ansamblijuhi Nik Bärtschiga produtseeris.

 

“Kõik keerleb ühe muusiku kirgliku andumuse ja vaimustuse ümber. Ta lubab meil olla osaline saladusest, ilma et seda paljastaks,” kirjutab Ingrid Lukasest Andreas Dietrich Shveitsi ajakirjas Tages – Anzeiger. „Ingrid Lukas on Eesti kõige paremini hoitud riigisaladus,” lisab Raadio 2 saatejuht Koit Raudsepp. 

 

Piletid hinnaga 7.- ja 5.- on saadaval Piletilevi müügikohtades ning tund enne algust kohapeal.