fbpx

Muusika-aasta 2015

Tafenau-Aimla Quintet feat. Harri Heinsoo ja Triin Lutsoja

MiaMee feat Taaniel Kõmmus & Kalle Pilli 

Kahel Sügijazzi kontserdil ühendavad jõud tunnustatud Eesti jazzansamblid ja noored solistid, et inspireerida ja luua sünergiat. Kontserdid on osa tänavusest Muusika-aasta programmist  ja on pühendatud 90 aasta möödumisele Eesti esimesest  jazzkontserdist. 

 

Projektis osalevad talendid Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemiast, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast, G.Otsa nim. Tallinna Muusikakoolist ja H.Elleri nim. Tartu Muusikakoolist.  Neid andekaid noori tasub märgata juba täna, sest homme, hiljemalt ülehomme on nad teie ees juba oma ansamblite liidritena.   

 

Noor kitarrist Harri Heinsoo Viljandist armastab jazziklassikat – sama kirg ühendab ka Raivo Tafenaud ja Siim Aimlat, kelle bändiga ta liitub. Raivo Tafenau ansamblid  on alati avatud uutele väljakutsetele. Vokaalsolistidest on bändil tihedam koostöö olnud Sergio Bastose, Neda ja Liisi Koiksoniga. Nüüd paneb oma solistivõimed proovile lauljatar Triin Lutsoja EMTA-st. 

 

Bassimehed värisega – kindla käega bassist Taaniel Kõmmus Viljandist viib ansambli MiaMee seiklema uutele radadele, lisades bändi käekirja mahlakaid madalamaid toone. Kalle Pilli Otsa koolist sekundeerib MiaMee ansamblis oma kitarriõpetajale Mart Soole. 

 

Kontsert toimub Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare koostöös.

 

Noortest jazzitalentidest lähemalt:

TRIIN LUTSOJA

Noor lauljanna Triin Lutsoja on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja alustas sügisel jazziõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, lootes jazzist leida vastuseid seni vastamata küsimustele. Jazzimaailm on suur ja lai, kus jagub avastamist terveks eluks. Triinu arvates on just improviseerimiskunst see, mis võib meid vabastada ühiskondlikest piirangutest ja suudab avada tee iseenda sügavustesse.

 

KALLE PILLI

Kalle Pilli õppis kitarri Marek Taltsi käe all Pärnu muusikakoolis ja seejärel Georg Otsa nimelise Muusikakooli rütmimuusika osakonnas Mart Soo juhendamisel. Sügisel jätkab ta õpinguid Rootsis Skurups Folkhögskola’s jazzkitarri erialal.

 

TAANIEL KÕMMUS

Taaniel Kõmmus on pärit Tallinnast, kuid viimased kolm aastat õppis ta TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias jazzmuusika erialal kontrabassi ja basskitarri. Taanieli sõnul on muusikas keeruline välja tuua lemmikstiili või –artisti, sest ta naudib erinevate stiilide muusikat. Tema jaoks on oluline, et muusika puudutaks teda emotsionaalsel tasandil.

 

HARRI HEINSOO

Harri Heinsoo on noor jazzkitarrist TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonnast. Tema kitarrimängu helikeeles ja repertuaaris võib leida paralleele pigem eelneva sajandi keskpaigast kui modernse jazzi helikeelest. Artistina on ta üles astunud nt Tudengijazzil (Harri Heinsoo Trio) ja Jazzkaarel (Puzle). Möödunud suvel osales ta IASJ suvekohtumisel Lissabonis ja sügissemestrit alustab ta vahetusüliõpilasena Metropolia Kõrgkooli muusikaosakonnas Helsingis.