fbpx

Muusika-aasta 2015

WGT feat. Kristjan-Robert Rebane & Lauri Kadalipp

Estonian Voices feat. Madis Meister & Kristjan Mängel

Kahel Sügijazzi kontserdil ühendavad jõud tunnustatud Eesti jazzansamblid ja noored solistid, et inspireerida ja luua sünergiat. Kontserdid on osa tänavusest Muusika-aasta programmist  ja on pühendatud 90 aasta möödumisele Eesti esimesest  jazzbändi tekkest. 

 

Projektis osalevad talendid Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemiast, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast, G.Otsa nim. Tallinna Muusikakoolist ja H.Elleri nim. Tartu Muusikakoolist.  Neid andekaid noori tasub märgata juba täna, sest homme, hiljemalt ülehomme on nad teie ees juba oma ansamblite liidritena.   

 

Multiinstrumentalist Kristjan-Robert Rebane Otsa koolist toob Weekend Guitar Trio 18 keelele juurde ka akordioni, basskitarri ja klahvpilli kõla. Elleri kooli kasvandik Lauri Kadalipp on tuntud indie-jazz bändist Wilhelm, kus ta mängib ukulelet. Sel korral lisab ta Eesti ühte  staažikamasse jazzbändi WGT-sse hoopis saksofonihelid.

 

Armastatud vokaalansambel Estonian Voices võlub oma häälteharmoonia ja  paindlikkusega. Kontserdil lisab vokaalbändi oma kõla, värsked harmooniad ja improvisatsioonid kitarrist Madis Meister, kes on karastuse saanud ansamblites Abraham’s Café, Heliotroop ja Pae Kollektiiv. Dialoogi astuvad ka hääled ja löökpillid trummari Kristjan Mängel eestvedamisel. Kristjan on avalikkusele tuntud ansamblist Wilhelm. 

 

Kontsert toimub Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare koostöös.

 

Tutvu noorte jazzitalentidega:

KRISTJAN-ROBERT REBANE

Kristjan-Robert Rebane on akordionist, bassist, kitarrist ja pianist. Muusikaõpinguid alustas ta Nõmme Muusikakoolis akordioni erialal ja sellel aastal lõpetas sama instrumendiga ka Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli rütmimuusikaosakonna. Ta jätkab õpinguid Amsterdami Konservatooriumis basskitarri erialal. Multiinstrumentalist tegeleb aktiivselt omaloominguga, mis on saanud ka head vastukaja, näiteks Uno Naissoo nim. loomingu ja interpretatsiooni konkursil (2014 III koht). 

 

LAURI KADALIPP

Viljandist pärit Lauri Kadalipp alustas muusikaõpinguid klarneti erialal kodulinna muusikakoolis. Pärast lõpetamist jätkas ta haridusteed H. Elleri nim. Tartu muusikakoolis saksofoni erialal Lembit Saarsalu juhendamisel. Tänavu kiitusega  Ellerikooli lõpetanud Lauri õpib Lauri nüüd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazzmuusikat.

Lisaks saksofonile on tal suur huvi ka teiste pillide vastu. Ukulelet mängides on ta osalenud aastatel 2014 ja 2015 Eesti Laulu konkursil ansambli Wilhelm koosseisus. Ansamblis Maimztet mängib ta löökpille, kuid prioriteediks peab ta ikkagi 

saksofoniõpinguid. ERMO omaloomingukonkursil 2013 premeeriti teda parima arranžeeringu eest ja 2014 pälvis ta parima instrumentalisti preemia.

 

MADIS MEISTER

Noor silmapaistev kitarrist ja muusikalooja Madis Meister on tuntust kogunud ansamblites Abraham’s Café, Pae Kollektiiv, Heliotroop, Gretagrund, Micucu. Omapärase tooni ja atmosfääriliste kõlavärvide kasutamisega eristuv kitarrist on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika erialal. 2014. a. sügisel  pälvis ta Tiit Pauluse nim. noore kitarristi tiitli. Madis on täiendanud end mitmetes meistriklassides (sh Pat Metheny, Dave Liebman, Peter Bernstein, Ben Monder, John Stowell) ning mänginud koos tuntud Eesti muusikutega olulisematel festivalidel ja kontserdilavadel Eestis ning välismaal.

 

KRISTJAN MÄNGEL

Kristjan Mängel õpib Tartu H. Elleri nim. Muusikakooli viimasel kursusel. Ta mängib löökpille koosseisudes Wilhelm, Jana Kütt Group, The Mighty Funk Beat Collective jt. Ta on üles astunud mitmetel mainekatel festivalidel ja konkurssidel nagu Jazzkaar, Ideejazz, Tudengijazz, Tallinn Music Week, Eesti laul (finaal), Noortebänd 2013 (finaal), Positivus Lätis ja Yo!Fest Prantsusmaal. Ta armastab mängida erinevaid  stiile – jazzi, bluesi, fusionit, folki, pop – ja rockmuusikat ning on avatud  uutele ja keerukatele väljakutsetele.