fbpx

Kevadise Jazzkaare üks peaesinejaid on souli- ja oriendimõjutustega Ester Rada, kelle rahvusvaheline tähelend on olnud hämmastavalt kiire. Lauljatari hoogsat ja lummava lavalise esitusega kontserti koos suure bändiga tasub kindlasti kogeda!

 

2013. aastal ilmunud albumi järelkajana sai Ester kutse esineda Euroopa suurimal Glastonbury festivalil, ta debüteeris Ameerika ja Kanada kuulajate ees ning oli Alicia Keys’i kontserdi soojendusesineja. Lisaks nomineeriti ta MTV European Music Awards auhindade jagamisel Iisraeli parimaks lauljatariks. 2014. aastal esines Ester Rada juba paljudes Euroopa kontserdisaalides ja oli ka üks Helsingin Juhlaviikote peaesinejaid.

 

Ester Rada looming on tugevasti mõjutatud 20. sajandi alguse jazzi- ja soulidiivade nagu Nina Simone, Ella Fitzgerald ja Aretha Franklin muusikast. Samuti inspireerivad teda uue põlvkonna tähed nagu Erykah Badu, Laurin Hill ja Jill Scott. Ester Rada annab tänasele soulile oma värske kirka hääle. Kriitikud kiidavad üksmeelselt lauljatari lavalist sarmi, lugude meisterlikkust ja tema erilist energiat. Lauljatari piirideüleses kõlapaletis on mõjutusi nii Etioopia kui Iisraeli pärandist. Kriitikud kirjeldavad tema loomingut kui “elegantselt kokku põimitud Ethio-jazz, urban funk, neo soul ja r&b”.

 

Ester Rada kasvas üles Iisraelis usklikus peres, kus kõlas nii Etioopia kui ka juudi muusika. Lauljatar alustas oma karjääri muusikateatris ning võitis seal osatäitmiste eest juba esimestel aastatel mitmeid auhindu. 2007. aastal lisandusid teatrietendustele osatäitmised teleseriaalides ning temast sai kohaliku publiku lemmik. Peagi lisandusid kontserdid, kus Ester Rada pani proovile oma oskused ka laulukirjutajana. Debüütalbumil “Life Happens” kõlavadki lauljatari enda lood amhaari ja inglise keeles. Produtsendina on lugudele käe külge pannud ka Tamir Muskat (Balkan Beat Box, Asaf Avidan) ja Yossi Mizrahi (Acollective, Hadaq Nahash). Laulude emotsionaalne spekter on lai, ulatudes elegantsetest nostalgilistest lugudest tantsustiihiani. Ester Rada sooja vastuvõtu pälvinud debüütalbumile on oodata peagi lisa.

 

 

Kontsert toimub kevadisel Jazzkaarel kolmapäeval, 22. aprillil kell 21 Vaba Laval Telliskivi loomelinnakus.

 

Täname: Iisraeli Suursaatkond 

 

Koosseis:

Ester Rada – vokaal

Ben Hozer – kitarr

Michael Guy – bass

Lior Romano – klahvpillid

Gal Dahan – saksofon

Inon Peretz – trompet

Maayan Milo – tromboon

Don Mayo – trummid